Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

  • Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Гарна, розумна, здорова і успішна дитина - це мрія всіх батьків. Поява в будинку малюка, змушує мам і тат задуматися над підходом до виховання, щоб виростити такого малюка. В інтернеті опубліковано багато різних правил і порад, здатних допомогти і направити на певні кроки та дії. При цьому варто пам'ятати, що всі діти різні. Значить підхід до виховання і розвитку дитини, повинен бути індивідуальним.

Розумовий розвиток: навчання та книги

Дуже важливо розпізнати ще в самому юному віці до чого у дитини є прагнення. Якщо є схильність до вивчення мов, не варто щодня ґвалтувати малюка математикою. Дозвольте розвиватися в тому напрямі, який для неї найбільш цікавий. Успішна дитина це не та, котра отримує високі оцінки з усіх предметів в школі. А та, котра точно знає, що їй потрібно і прагне отримати ті знання, які стануть основою для майбутньої професії.

Зрозуміло, що закидати (ігнорувати) нецікаві дисципліни в школі - не варіант. Завдання батьків - навчання зробити більш захоплюючим і цікавим, щоб дитина сама тягнулася за книгою і з задоволенням вбирала нові знання. Звичайно простіше сказати, ніж зробити. Чи буде успішною дитина в майбутньому, залежить тільки від батьків.

Важливим кроком до виховання успішної дитини, вважається прививання любові і тяги до читання. Вибирайте разом з малюком книги з розповідями про улюблених героїв. Читайте улюблені казки, розповіді, вірші. Книга повинна асоціюватися у дітей з яскравими емоціями і враженнями, і малюк потягнеться до читання.

Мама з дочкою на природі

Психічний розвиток: любов і похвала

Успішна дитина впевнена в собі, вільно спілкується з однолітками, не боїться пробувати нове і вміє керувати емоціями. В першу чергу ці навички залежать від самооцінки малюка. Коли дитина відчуває, що батьки люблять її і повністю приймають, у неї не виникне сумнівів у власній нормальності.

Менше смикайте дитину, дозволяйте торкатися і вивчати невідомі предмети. Так малюк сміливо піде на зустріч до нових відкриттів. Частіше хваліть за хороші вчинки, поведінку, дії. А якщо напустував, критикуйте не дитину, а його дії.

Дозволяйте дитині вибирати: одяг в школу, ігри, книги. Так вона зрозуміє, що в майбутньому їй доведеться приймати самостійні рішення. Цікавтеся думкою чада, намагайтеся не нав'язувати своє бачення. Стримано і спокійно домовляйтеся щодо спірних моментів і пояснюйте дитині свої дії і рішення.

Мама з дочкою на спорті

Фізичний розвиток: вперед до перемог

Багато в чому вихованню успішної дитини сприяє її залученню до занять спортом. Спорт підштовхує до нових досягнень і вершин. Фізичні навантаження тренують витривалість, готовність до випробувань. Спорт привчає дитину до командної гри, дає відчути смак перемоги. Важливо, щоб дитині подобалися заняття, і вона сама прагнула до досягнення успіху.

Приклад для наслідування

Імовірність виховати успішну дитину дуже мала, якщо батьки не поважають спорт, а замість книг і власного розвитку щодня займаються переглядом серіалів і грою в «танчики». Займайтеся разом спортом, читайте захоплюючі книги, ходіть в театр, спортивні секції, розвивайтеся творчо. І ваш малюк обов'язково виросте успішною людиною.

20/02/2018 10:11:30
0
1326

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Прості ігри для тренування хапальних рухів

Прості ігри для тренування хапальних рухів

Тренування хапальний рухів Одне з найскладніших завдань для дитини до трьох років - навчитися брати дрібні предмети методом «пінцетного захоплення» - великим і вказівним пальцями. Спочатку малюк буде брати предмети усіма пальчиками відразу, потім пучкою, тобто трьома пальцями, а потім у нього виробиться вміння захоплювати «пінцетом». Поставте перед малюком декілька посильних завдань, виконуючи ..

19.02.2018
0
1099
Чим хороші голчасті конструктори

Чим хороші голчасті конструктори

Деталі конструктора Баттат легко скріплюються між собою - тому з ним можуть грати діти вже з 1 року (ще, звичайно, не будувати, але намагатися з'єднувати і роз'єднувати кілька деталей). Таким чином у малюків розвивається дрібна моторика, спритність і сила рук, формуються причинно-наслідкові зв'язки. З деталей конструктора Баттат можна зробити що завгодно - таким чином, цей кон..

19.02.2018
0
1023
Чим замінити телевізор, щоб зайняти дитину

Чим замінити телевізор, щоб зайняти дитину

Всі батьки потребують відпочинку і вільний час для виконання домашніх справ. Найпростіше в такі моменти включити для дитини комп'ютер або телевізор. Для того щоб діти не проводили перед телевізором занадто багато часу, пропонуємо 5 захоплюючих ігор, пов'язаних з домашніми справами. Ці ігри надовго займуть дитину і допоможуть їй набути нових навичок. 1. Переливання води з піали в піалу за допомо..

19.02.2018
0
1131
Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина вже підросла, але татові чи мамі так важко все робити замість малюка! Це складний період в житті дитини - з'явилися автоматичні звички. Вона все менше потребує нашої допомоги для виконання всіляких повсякденних процедур - тепер з більшістю з них вона цілком може впорається сама. Тим більше, що малюк в цьому віці раптово стає дуже самостійним, самовпевненим і навіть владним, але на наступний..

20.02.2018
0
1723
Що подарувати дитині?

Що подарувати дитині?

Кожен з нас задавався питанням "Що подарувати дитині?", коли не хочеться купувати чергову банальну машинку чи ляльку. Ми зробили підбірку найцікавіших і корисних типів іграшок з розбивкою за віком. Ці іграшки відмінно підійдуть будь-якій дитині і допоможуть в її розвитку. Що подарувати новонародженому Мобіль на ліжечко - він не повинен бути яскравим, крутиться чи ..

11.03.2018
0
1423
Три навики успішної особистості

Три навики успішної особистості

Кожні люблячі батьки мріють, щоб їх дитина виросла успішною. Для досягнення цієї мети батьки старанно займаються раннім розвитком дитини, купують «правильні» іграшки, змушують робити уроки, відвідувати різні секції та гуртки. Адже щоб чогось досягти в житті, потрібно добре вчитися в школі, вступити до престижного вузу, а далі знайти хорошу роботу. Погодьтеся, так думають багато батьків. При ..

24.02.2019
0
1132