Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

  • Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Гарна, розумна, здорова і успішна дитина - це мрія всіх батьків. Поява в будинку малюка, змушує мам і тат задуматися над підходом до виховання, щоб виростити такого малюка. В інтернеті опубліковано багато різних правил і порад, здатних допомогти і направити на певні кроки та дії. При цьому варто пам'ятати, що всі діти різні. Значить підхід до виховання і розвитку дитини, повинен бути індивідуальним.

Розумовий розвиток: навчання та книги

Дуже важливо розпізнати ще в самому юному віці до чого у дитини є прагнення. Якщо є схильність до вивчення мов, не варто щодня ґвалтувати малюка математикою. Дозвольте розвиватися в тому напрямі, який для неї найбільш цікавий. Успішна дитина це не та, котра отримує високі оцінки з усіх предметів в школі. А та, котра точно знає, що їй потрібно і прагне отримати ті знання, які стануть основою для майбутньої професії.

Зрозуміло, що закидати (ігнорувати) нецікаві дисципліни в школі - не варіант. Завдання батьків - навчання зробити більш захоплюючим і цікавим, щоб дитина сама тягнулася за книгою і з задоволенням вбирала нові знання. Звичайно простіше сказати, ніж зробити. Чи буде успішною дитина в майбутньому, залежить тільки від батьків.

Важливим кроком до виховання успішної дитини, вважається прививання любові і тяги до читання. Вибирайте разом з малюком книги з розповідями про улюблених героїв. Читайте улюблені казки, розповіді, вірші. Книга повинна асоціюватися у дітей з яскравими емоціями і враженнями, і малюк потягнеться до читання.

Мама з дочкою на природі

Психічний розвиток: любов і похвала

Успішна дитина впевнена в собі, вільно спілкується з однолітками, не боїться пробувати нове і вміє керувати емоціями. В першу чергу ці навички залежать від самооцінки малюка. Коли дитина відчуває, що батьки люблять її і повністю приймають, у неї не виникне сумнівів у власній нормальності.

Менше смикайте дитину, дозволяйте торкатися і вивчати невідомі предмети. Так малюк сміливо піде на зустріч до нових відкриттів. Частіше хваліть за хороші вчинки, поведінку, дії. А якщо напустував, критикуйте не дитину, а його дії.

Дозволяйте дитині вибирати: одяг в школу, ігри, книги. Так вона зрозуміє, що в майбутньому їй доведеться приймати самостійні рішення. Цікавтеся думкою чада, намагайтеся не нав'язувати своє бачення. Стримано і спокійно домовляйтеся щодо спірних моментів і пояснюйте дитині свої дії і рішення.

Мама з дочкою на спорті

Фізичний розвиток: вперед до перемог

Багато в чому вихованню успішної дитини сприяє її залученню до занять спортом. Спорт підштовхує до нових досягнень і вершин. Фізичні навантаження тренують витривалість, готовність до випробувань. Спорт привчає дитину до командної гри, дає відчути смак перемоги. Важливо, щоб дитині подобалися заняття, і вона сама прагнула до досягнення успіху.

Приклад для наслідування

Імовірність виховати успішну дитину дуже мала, якщо батьки не поважають спорт, а замість книг і власного розвитку щодня займаються переглядом серіалів і грою в «танчики». Займайтеся разом спортом, читайте захоплюючі книги, ходіть в театр, спортивні секції, розвивайтеся творчо. І ваш малюк обов'язково виросте успішною людиною.

20/02/2018 10:11:30
0
442

Рекомендовані статті

Прості ігри для тренування хапальних рухів

Прості ігри для тренування хапальних рухів

Тренування хапальний рухів Одне з найскладніших завдань для дитини до трьох років - навчитися брати дрібні предмети методом «пінцетного захоплення» - великим і вказівним пальцями. Спочатку малюк буде брати предмети усіма пальчиками відразу, потім пучкою, тобто трьома пальцями, а потім у нього виробиться вміння захоплювати «пінцетом». Поставте перед малюком декілька посильних завдань, виконуючи ..

19.02.2018
0
380
Чим хороші голчасті конструктори

Чим хороші голчасті конструктори

Деталі конструктора Баттат легко скріплюються між собою - тому з ним можуть грати діти вже з 1 року (ще, звичайно, не будувати, але намагатися з'єднувати і роз'єднувати кілька деталей). Таким чином у малюків розвивається дрібна моторика, спритність і сила рук, формуються причинно-наслідкові зв'язки. З деталей конструктора Баттат можна зробити що завгодно - таким чином, цей кон..

19.02.2018
0
344
Чим замінити телевізор, щоб зайняти дитину

Чим замінити телевізор, щоб зайняти дитину

Всі батьки потребують відпочинку і вільний час для виконання домашніх справ. Найпростіше в такі моменти включити для дитини комп'ютер або телевізор. Для того щоб діти не проводили перед телевізором занадто багато часу, пропонуємо 5 захоплюючих ігор, пов'язаних з домашніми справами. Ці ігри надовго займуть дитину і допоможуть їй набути нових навичок. 1. Переливання води з піали в піалу за допомо..

19.02.2018
0
375
Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина вже підросла, але татові чи мамі так важко все робити замість малюка! Це складний період в житті дитини - з'явилися автоматичні звички. Вона все менше потребує нашої допомоги для виконання всіляких повсякденних процедур - тепер з більшістю з них вона цілком може впорається сама. Тим більше, що малюк в цьому віці раптово стає дуже самостійним, самовпевненим і навіть владним, але на наступний..

20.02.2018
0
394
Що подарувати дитині?

Що подарувати дитині?

Кожен з нас задавався питанням "Що подарувати дитині?", коли не хочеться купувати чергову банальну машинку чи ляльку. Ми зробили підбірку найцікавіших і корисних типів іграшок з розбивкою за віком. Ці іграшки відмінно підійдуть будь-якій дитині і допоможуть в її розвитку. Що подарувати новонародженому Мобіль на ліжечко - він не повинен бути яскравим, крутиться чи ..

11.03.2018
0
498