Три навики успішної особистості

  • Три навики успішної особистості

Кожні люблячі батьки мріють, щоб їх дитина виросла успішною.

Для досягнення цієї мети батьки старанно займаються раннім розвитком дитини, купують «правильні» іграшки, змушують робити уроки, відвідувати різні секції та гуртки. Адже щоб чогось досягти в житті, потрібно добре вчитися в школі, вступити до престижного вузу, а далі знайти хорошу роботу. Погодьтеся, так думають багато батьків.

При цьому батьки часто забувають, що їх дитина не комп'ютер, який потрібно заповнити інформацією, дитина - ОСОБИСТІСТЬ!

Виникає питання: що потрібно, щоб виховати саме особистість? Адже якщо задуматися, можна зробити висновок: не старанне навчання визначає майбутню успішність дитини.

Тоді що? Гени, можливості батьків, оточення?

Отже. Успішність, як явище, багаторазово вивчена вченими. Результати досліджень показують, що вроджені таланти і гени - не головні умови успіху. Високий рівень інтелекту також майже не впливає на успішність людини, в тому числі і на його матеріальний стан.

Вирішальними якостями є вміння спілкуватися, завзятість, творче мислення.

І хоча вихованню цих якостей не прийнято приділяти багато уваги, в ваших силах все змінити. Адже на кону майбутнє вашої улюбленої дитини.

 

Навик № 1. Спілкування з оточуючими

Вчені Університету Дьюка і Університету штату Пенсільванія (США) провели цікаве дослідження. Фахівці спостерігали за групою з 700 дітей, починаючи самого раннього віку і до 25 років. Мета дослідження - виявити вплив соціальної поведінки дітей на їх успіхи в дорослому житті.

В результаті з'ясувалося, що більш товариські діти частіше досягали успіху до 25 років, ніж їх «асоціальні» ровесники. Більшість з них добре закінчили коледж, влаштувалися на високооплачувану роботу і не мали проблем із законом.

Результати досліджень говорять про те, що висока соціалізація дає дітям можливість легко контактувати з іншими людьми, поважати чужі почуття, простіше вирішувати конфлікти і бути корисними суспільству.

При цьому важливо пам'ятати, що вміти спілкуватися, це не тільки навики грамотного викладу думок. Також важливо ще й вміти слухати, і розуміти співрозмовника, і не нав'язувати свою думку, і не затівати суперечки. Ці навики будуть корисними дитині ще з пісочниці: вона розуміє, що краще не битися за чужу лопатку, а домовитися з господарем і бавитися разом.

 

Навик № 2. Цілеспрямованість

Цей навик був вивчений американським професором, психологом і письменницею Анжелою Дакворт.

Протягом декількох років вона спостерігала за менеджерами з продажу, кадетами з військової академії, учасниками олімпіади з правопису, а також викладачами.

Мета - з'ясувати, чому деякі люди досягають більш високих результатів у своїй сфері, ніж їх «колеги». В результаті зроблено висновок: у всіх успішних учасників дослідження була одна спільна риса - наполегливість у досягненні поставлених цілей.

А.Дакворт робить висновок, що високі досягнення в дорослому житті майже ніяк не пов'язані з вродженими здібностями. Справжній успіх приходить до наполегливих і цілеспрямованих людей.

Крім зазначеного дослідження є маса прикладів з життя. Згадайте, як цілеспрямовані середнячки досягали більш високих результатів, ніж їх «геніальні» однолітки, які не володіють цим цінним навиком. Скільки відмінників з вашого класу стали успішними в дорослому житті? Скільки трієчників?

 

Навик № 3. Творче мислення

Альберт Ейнштейн вважав: «Успішна людина - завжди приголомшливий художник своєї уяви. Уява набагато важливіша за знання, бо знання обмежене, а уява - безмежна».

Саме творчий підхід часто виручає нас у складних ситуаціях і допомагає вирішувати завдання, які ставить перед нами життя. Ми не можемо бачити майбутнє, нам складно передбачити, які знання знадобляться нашим дітям, щоб вибрати правильну професію і добре заробляти.

Але якщо розвивати у дітей творче мислення, вони зможуть вільно орієнтуватися на ринку праці, бути актуальними фахівцями, а можливо і стати роботодавцями.

 

Подумайте, виховуєте ви в дитині ці три якості? Чи достатньо ваша дитина соціалізована, цілеспрямована і чи володіє вона творчим мисленням?

Поставтеся до цих навиків з усією відповідальністю, адже зараз саме від вас залежить, чи стане ваша дитина успішною людиною, коли виросте.

24/02/2019 23:45:19
0
1065

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Гарна, розумна, здорова і успішна дитина - це мрія всіх батьків. Поява в будинку малюка, змушує мам і тат задуматися над підходом до виховання, щоб виростити такого малюка. В інтернеті опубліковано багато різних правил і порад, здатних допомогти і направити на певні кроки та дії. При цьому варто пам'ятати, що всі діти різні. Значить підхід до виховання і розвитку дитини, повинен бути індивідуальни..

20.02.2018
0
1248
Що робити, якщо дитина б'є батьків

Що робити, якщо дитина б'є батьків

Іноді ви говорите дитині «не бешкетуй" або "прибери за собою", а вона відповідає "не буду, сам прибери" і на додачу стукає вас. Знайома ситуація? Ви намагаєтеся не подавати виду, що це смішно, а навпаки, пояснюєте, що батьків бити не можна. Як же бути? Продовжувати говорити те ж саме в надії, що переросте? Сам зрозуміє? Або все ж таки потрібно приймати міри?   Чому дитина б'є батьків..

26.10.2018
0
1073
Як змусити дитину полюбити купатися?

Як змусити дитину полюбити купатися?

Не всі діти люблять купатися. Часто вони просто бояться води. Іноді їх лякає не сама вода, а зміна обстановки, метушня навколо. У маленьких чоловічків просто замало життєвого досвіду. І купання сприймається дітьми, як велика подія. А іноді воно здається їм навіть досить небезпечним заходом. У цьому віці настрій у дитини швидко змінюється. Щоб заспокоїти дитину, котра плаче, іноді досить переключит..

20.01.2019
0
963
Як виховати розумну дитину

Як виховати розумну дитину

Ви хочете виховати розумну дитину? Це нормальне бажання більшості батьків, які з появою дитини замислюються про її інтелектуальний розвиток. При цьому важливо розуміти, що інтелект - це не про глибокі знання в якійсь області. Інтелект - розумові здібності людини, які допомагають їй ефективно вирішувати різні життєві завдання і гармонійно адаптуватися в суспільстві. "Мозок, добре влаштований,..

04.03.2019
0
999
Плювати на оцінки! І ще 15 правил мами першокласника

Плювати на оцінки! І ще 15 правил мами першокласника

Є речі, яким варто навчити дитину ще в першому класі. А може навіть і до початку школи. Більшість батьків, та й вчителів, вважають, що в перших класах найважливіше-навчити дитину читати і писати. Думка, яка викладена нижче, йде врозріз з консервативними стандартами, до яких ми звикли. Для деяких мам і тат вона може прозвучати навіть дико. Загалом, ми вас попередили, вирішуйте самі, чи варто читати..

04.04.2019
0
676
Графік роботи в травні 2019 року

Графік роботи в травні 2019 року

Шановні клієнти! Графік роботи на травневі свята: З 27 квітня по 05 травня включно - вихідні дні. 09 травня - вихідний день 11 травня - робочий день Нагадуємо, що на сайті замовлення обробляються щодня без вихідних, а відправлення замовлень здійснюється в робочі дні. ..

24.04.2019
0
324
Як вибрати самокат дитині

Як вибрати самокат дитині

"Як правильно вибрати самокат? В якому віці купувати самокат дитині?" - ці питання цікавлять майже всіх батьків. Ми підготували для вас короткий екскурс по світу скутерів для дітей, щоб раз і назавжди відповісти на ці запитання. Безумовно, дитина потребує активного проведення часу, бути в постійному русі. Батьки, розуміючи це, намагаються придбати своєму чаду толокар, самокат, біговел, велосипе..

27.05.2019
0
553