10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

  • 10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

1. «Дякую, я не хочу»

Буде чудово, якщо замість того, щоб кричати "Що це таке? Я не буду це їсти / робити!", дитина зможе спокійно сказати: "Дякую, я це не хочу". Після цієї фрази присутні легше приймуть відмову, і всі зможуть "зберегти своє обличчя".

 

2. «Мені це не подобається!»

Надзвичайно важливо, щоб дитина якомога раніше навчилась говорити ці прості слова. Вона повинна розуміти, що у неї,  як і у кожної людини, є свої особисті границі, котрі вона може і повинна захищати. І голосно сказана фраза "Мені не подобається!" - один з потужних інструментів для такого захисту. Так, почути таку фразу не завжди приємно, тут вже нічого не вдієш. На жаль, в нашому суспільстві (так історично склалося) більшість дорослих людей не знають що таке особисті границі інших та частенько їх порушують.

 

3. «Як тебе звати? Давай дружити / грати разом »

Ця проста фраза ще з самого юного віку дасть можливість налагоджувати соціальні зв'язки і дуже допоможе у дорослому житті. АЛЕ! Зверніть увагу, що вчити цій фразі дитину потрібно вдома, один на один, а не в присутності інших дорослих і дітей! Інакше ви отримаєте абсолютно зворотній ефект.

 

4. «Можна з вами?»

Це додаткова фраза, до фрази у попередньому пункті. У ситуації, коли діти активно грають на майданчику, вони запросто можуть не помітити нову дитину, яка намагається з ними познайомитися. Використовуючи фразу "Можна з вами?" - дитина моментально зможе приєднатися до соціальної групи і влитися в спільну гру. Також обов'язково підготуйте дитину до того, що їй можуть і відмовити, і що це цілком нормально.

 

5. «Я розсерджений (засмучений, злюся, сумую, мені прикро)»

Дуже правильно, коли дитина (а дорослий тим більше) може зрозуміти, усвідомити свої емоції, визначити їх причину і озвучити. Це дуже велика тема, яку можна розтягнути на цілу книгу. Але суть її зводиться до 2 пунктів:

а) потрібно навчити дитину розпізнавати власні емоції;

б) навчити визначати причину цих емоцій;

в) і що найважливіше, навчити їх правильно і вчасно озвучувати оточуючим.

Цьому не можна навчитися відразу або за кілька спроб. Іноді цьому вчаться роками. Але це одна з головних складових успішного дитини. Якщо не читали нашу статтю про успішну дитину, радимо прочитати.

 

6. «Я подумаю»

Це неймовірно корисна фраза в будь-якій розмові. Погодьтеся, скільки разів ви самі давали відповідь, про яку шкодували? І в той же час вас ніхто не квапив з відповіддю, можна було подумати. Навчивши дитину відповідати "Я подумаю", ви відразу отримуєте декілька переваг:

- дитина навчиться зважено приймати рішення, без зайвих емоцій;

- ви мінімізуєте можливість моментального скандалу "не хочу, не буду", адже дитина знає, що у неї є можливість обміркувати своє рішення;

- в майбутньому у дитини не буде страху перед прийняттям важливих рішень у житті.

 

7. «Будь ласка» і «Дякую»

Ці прості і базові слова - мінімальний набір ввічливої людини. Їх так просто говорити і так приємно чути. Обов'язково навчіть їм вашого малюка. Ввічливість завжди цінуватися в суспільстві, це не ознака слабкості.

 

8. «Скажіть, будь ласка ...»

Відмінний початок для будь-якої прохання чи поради у дорослого. Після цієї фрази знайомі, родичі, вихователі, касири в магазині набагато краще реагуватимуть на прохання дитини.

 

9. «Чим я можу тобі допомогти?»

Це фраза для активної допомоги друзям дитини. Активна життєва позиція і готовність допомогти ближньому буде цінуватися однолітками і не раз допоможе дитині і в дорослому житті. Але не забуваємо про пункт №2: допомога - це добре, але не треба давати іншим нею зловживати.

 

10. «Я спробую»

Хоча ця фраза йде тільки під номером 10, можливо найважливіша з усього списку. Успіх - це сукупність всіх зроблених спроб і отриманого досвіду. Навіть якщо ти не впевнений в своїх силах, навіть якщо шанси дуже малі, потрібно пробувати. А вчитися цьому треба якомога раніше.

Від батьків потрібна чесність і міра. Якщо ви переконали дитину спробувати нове блюдо і їй все-таки не сподобалося, не потрібно змушувати її продовжувати їсти. Однієї ложки цілком достатньо дитині для прийняття рішення. Тут важлива міра, інакше ви відіб'єте у дитини бажання пробувати все нове і активно пізнавати цей світ.

22/06/2018 11:16:57
0
793

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

5 розвиваючих мультиків про космос для діток

5 розвиваючих мультиків про космос для діток

Якщо малюк вкотре просить мультик, спробуйте поєднати корисне з приємним – поставте навчальний мультик про космос. За допомогою таких відео, дитина дізнається надзвичайно багато нового про космос, зірки і сузір'я, планети нашої сонячної системи, галактику, залежність пори року від положення нашої планети та багато іншого. Впевнені, що й ви зможете почерпнути для себе щось новеньке. Ми підібрали од..

18.04.2018
0
1517
Як зробити крейду самостійно вдома?

Як зробити крейду самостійно вдома?

Напередодні літа все більше часу діти проводять на вулиці. Ось відмінна ідея для створення великої і незвичайної крейди своїми руками. Навіщо робити, якщо можна крейду просто купити у нас в розділі "Все для дитячої творчості", запитаєте Ви? Процес створення крейди стане дуже пізнавальним і веселим проведенням часу для дитини. Ну і таку незвичайну крейду ви точно не знайдете в магазині) Що нам б..

16.05.2018
0
1125
Чому в 1 рік дитина не слухається

Чому в 1 рік дитина не слухається

Так, багато матусь, на наш подив задають саме таке питання "Чому дитина не слухається в 1 рік? "Задумайтесь! В 1 рік!. Але давайте по порядку. Коли дитині рік і вона тільки починає повзати і до всього торкатися, батьки входять в так званий період «НІ» (Не бери це, не чіпай це, не лізь туди і т.д) задовго до того, ..

07.06.2018
0
1049
8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

У мене інша думка Суть вправи – запитувати у дитини про її вподобання. У таку гру рекомендуємо грати з компанією дітей, а не один на один. Дітлахів потрібно розділити по парам, де один запитує, а другий - відповідає. Наприклад, одна дитина запитує: «Який мультфільм ти дивився нещодавно?» (Читав книгу і т.п.). Інший, наприклад, відповідає: «Чудесна подорож Нільса з дикими гусами».&n..

03.07.2018
0
896
Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Автор - К. Делл`Антоніа, творець книги «Як бути щасливими батьками», вихід якої запланований на серпень 2018 року. Дана стаття є уривком її майбутньої роботи, яка опублікована в рамках її  ж колонки в одному журналі англійською мовою.         Сіблінги - (від англ. Siblings) - це рідні брати і сестри, у яких спільні батьки...

02.08.2018
0
949
Як і коли вчити дитину читати: огляд методик

Як і коли вчити дитину читати: огляд методик

Навчання дитини читанню починається з формування любові до книг, а любов до книг формується тільки тоді, коли батьки малюка самі люблять читати. І питання навіть не в тому, щоб навчити дитину читати – рано чи пізно дитина читати все-таки навчиться, питання в тому, щоб читання приносило радість і задоволення. Адже читання – це основний спосіб отримання нових знань. "Якщо ви хочете, щоб ваші ді..

18.09.2019
0
426