Порядок у дитячій: 3 секрети зберігання іграшок

  • Порядок у дитячій: 3 секрети зберігання іграшок

Пропонуємо вам організувати простір в дитячій так, щоб ваші діти завжди могли знайти собі заняття, а після гри знали, як повернути кімнаті початковий доглянутий вигляд.

Секрет № 1: розділити іграшки за категоріями і розсортувати в ящики

Діти не можуть грати в іграшки, якщо вони зберігаються в одній великій купі. Звичайно, прибирати їх туди зручно. Але чому все знову опиняється на підлозі? Відповідь проста: дитина (або ви самі!) перериваєте все, щоб знайти одну потрібну річ. Погодьтеся: неможливо прибрати на місце то, у чого немає місця!

Що робити? Розсортувати іграшки на однотипні категорії і розкласти їх по невеликих ящиках або коробках: маленькі машинки в одну коробку, машинки середнього розміру (їх ще можна поділити на металеві та пластикові) - в іншу, м'ячики - в корзину, пазли і головоломки - на полицю, і так далі. Іграшки в ящиках повинні лежати вільно, щоб дитина могла знайти те, що шукає, не витрушуючи їх вміст на підлогу. Так само не забувайте про зручне сортування книжок (за розміром і / або по частоті і часу використання).

Секрет № 2: правильне розміщення ящиків на стелажах і полицях

Іграшки найбільш затребувані, іграшки, в які дитина може грати самостійно, розташовуються нижче, в зоні прямої доступності дитини. Дрібні іграшки, для взаємодії з якими йому необхідна допомога дорослого, розміщуємо вище. Те, що ми хочемо діставати рідше і за нашою ініціативою, можна прибрати в непрозорі ящики. Те, про що ми хотіли б нагадувати дитині почастіше, навпаки - покладемо у відкритий доступ.

Наприклад, вам хочеться частіше грати в якісь розвиваючі ігри або зацікавити книгами дитину: можна поставити їх на чільне місце на полиці так, щоб дитина могла взяти ці речі сама. Ігри з пластиліном ви б хотіли тримати під контролем - значить, ставимо матеріал для ліплення вище, щоб дитина мала можливість побачити його і висловити бажання з ним погратися, але не змігла дістати пластилін без вашої допомоги.

Секрет № 3: зменшити кількість іграшок

Чим більше іграшок в дитячій, тим частіше діти скаржаться, що їм «ні у що пограти» і тим складніше розкладати іграшки по місцях.

Що робити?

  • Прибрати з очей те, у що дитина грає рідко або не грає зовсім! Можливо, вона вирсла з одних іграшок і не доросла до інших (куплених або подарованих "на виріст"). Просто приберіть зайве, а коли вам здасться, що дитині дійсно пора пограти в щось новеньке, повернете забуту іграшку на місце або замініть нею іншу, яка до цього моменту увійшла в категорію "покинутих".
  • Викинути мотлох і перестати його купувати.

Будьте обережні, не викидайте сміття відразу. Шматок пошарпаної мотузки і прищіпка, заляпана пластиліном, можуть виявитися змією і драконом - єдиними і неповторними друзями вашої дитини! Надішліть сміття на карантин, і в разі, якщо ніхто про нього так і не згадає, через місяць-два сміливо викидайте.

Перш ніж купити дитині нову іграшку, подумки уявіть, в якому місці дитячої кімнати вона буде зберігатися. Чи не занадто багато подібних іграшок ВЖЕ там лежить? Як саме вона буде використовуватися? Що ще корисного для дитини ви могли б купити на ці гроші? Після докладного аналізу майбутньої покупки ви будете упевнені в необхідності нової іграшки або, що буде відбуватися ЧАСТІШЕ, зрозумієте, що з цією покупкою можна трохи почекати.

Після того, як ви закінчите перетворення в дитячій кімнаті, доброзичливо розкажіть дитині, які іграшки у нього є і де вони лежать, поясніть, що це їх місце. Неважливо, скільки разів ви говорили про це з дитиною раніше, просто зробіть це ще раз в доброзичливій манері і без нотацій, по можливості пояснюючи причини, за якими ви розсортували іграшки так, а не інакше. Якщо дитина буде знати, чому іграшки розсортовані саме таким чином, їй буде простіше запам'ятати, що де лежить, і зрозуміти, для чого потрібно прибирати всі іграшки саме по своїх місцях, а не звалювати все в одну купу.

19/02/2018 23:29:36
0
1178
Теги: порядок

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Чому курси підготовки до школи шкідливі для дітей?

Чому курси підготовки до школи шкідливі для дітей?

про те, що набагато важливіше крутитися і бавитись, ніж вміти сидіти за партою Світ збожеволів: рахується, що готувати дітей до школи з трьох років - першочерговий обов'язок будь-яких батьків. Звичайно, возити дітей на курси  набагато простіше, ніж здійснювати всі ці рутинні операції: пластилін, фарби, до килима все прилипло, об конструктор тато спотикається… Ось тут і починаєш збирати рю..

19.02.2018
0
985
Парковка і гра для запам'ятовування чисел за 5 хвилин

Парковка і гра для запам'ятовування чисел за 5 хвилин

Гра підходить для дітей від 2-х років. Беремо велику коробку з низькими краями, малюємо фломастером паркувальні місця для маленьких машинок і позначаємо паркувальні місця цифрами. На маленькі машинки клеїмо стікери з цифрами. Усе! Дитина зайнята - грає і вчиться, а ви маєте мінімум 10 хвилин вільного часу :) Найменшим дітям запропонуйте парковку на 3 машинки і зробіть паркувальні..

19.02.2018
0
1031
Капризи дитини. Все, що ви хотіли знати про це

Капризи дитини. Все, що ви хотіли знати про це

Коли листя вашого фікуса жовтіє і опадає, вам не спадає на думку те, що рослина вередує і робить це спеціально, із вредності або для того, щоб ви відчули себе поганим садівником. Ви сприймаєте «поведінку» рослини як сигнал: занадто багато або занадто мало води, світла або добрива ... Так багато чи мало? Ви намагаєтеся зрозуміти, що відбувається. Дитина явно складніша за зелену рослину, але є і ..

20.02.2018
0
1129
Граничний тиск: навчання дітей

Граничний тиск: навчання дітей

Cьогодні навчання перетворилося на справжнє поле битви: заради досягнення успіху в майбутньому на дітей навалюється занадто велика відповідальність, що загрожує їх же майбутньому. Парадокс. Батьки 13-річного Сашка забезпечені люди і хочуть такого ж життя в майбутньому для свого сина. Батько успішний юрист у великій фірмі, мати доктор медичних наук, відомий хірург. Вони намагаються зробит..

20.02.2018
0
1217