Прості ігри для тренування хапальних рухів

  • Прості ігри для тренування хапальних рухів

Тренування хапальний рухів

Одне з найскладніших завдань для дитини до трьох років - навчитися брати дрібні предмети методом «пінцетного захоплення» - великим і вказівним пальцями. Спочатку малюк буде брати предмети усіма пальчиками відразу, потім пучкою, тобто трьома пальцями, а потім у нього виробиться вміння захоплювати «пінцетом». Поставте перед малюком декілька посильних завдань, виконуючи які, він буде тренувати це вміння. Можете взяти на замітку наступні вправи:

  • Сортування дрібних предметів. Сортувати можна що завгодно і за якими завгодно ознаками: за кольором, за формою, за розміром, по типу і т.д. Перший вид сортування, який ми пропонуємо малюкам - сортування за кольором. Можна взяти різнокольорові чашки від дитячого посуду і елементи дитячого конструктора або мозаїки, які підходять за кольором. Наприклад, червоні і жовті. Червоні елементи ми кладемо в червону чашку, жовті - в жовту. Таким чином малюк буде не тільки тренувати дрібну моторику, але й запам'ятовувати кольори. Наступний доступний для малюків вид сортування - за розміром або за формою. Наприклад, великі деталі конструктора кладемо у велику миску, а маленькі елементи мозаїки - в маленьку мисочку. Старшим діткам можна пропонувати складні види сортування: відразу і за розміром / формою, і за кольорами. Для старших діток пропонується сортування за типом предмета. Наприклад, фігурки домашніх тварин кладемо в одну сторону, а фігурки диких тварин - в іншу.
  • Проштовхування предметів різного розміру в відповідні отвори. Такий сортер ви можете зробити самі з непотрібної коробки з м'якою пластиковою або картонною кришкою. Можна зробити проріз в коробці для взуття, приклеїти на неї очі, ніс і вуха або намалювати їх. Зробіть з паперу кілька рибок або кісточок і годуйте «пінгвіна» або «собачку», просовуючи їжу в проріз коробки.
  • Опускання дрібних предметів в пляшку (можна використовувати квасолю, горох, макарони). В кінці цієї гри малюка чекає цікавий сюрприз: він може погратися саморобнім брязкальцем. Для цієї гри можна взяти пластикову пляшку від дитячого йогурту і зробити отвір в кришці. Саму пляшку можна обклеїти різнокольоровим папером або наклейками, щоб надати їй привабливого вигляду.
  • Складне сортування. Об'єднавши попередні дві гри, отримуємо нове захоплююче заняття: беремо плоскі ґудзики і круглі квасольки або камінчики, змішуємо їх. Пропонуємо дитині діставати ці предмети і сортувати їх: ґудзики проштовхувати в проріз, зроблену в кришці невеликої коробочки, а квасолю або камінчики - опускати в отвір, зроблений в кришці пляшки.
  • Пошук скарбів. Візьміть велику миску, наповніть її манкою і закопайте в манку кілька дрібних предметів: це можуть бути маленькі іграшки з «кіндер-сюрпризу», фігурки тварин, квасоля, черепашки або декоративні камінці. Нехай дитина розкопує пальчиками цей «пісок», дістає знайдені скарби і складає їх в іншу мисочку.

Сюрпризи в тісті. Закатайте в невелику кількість тіста чорні квасолинки, дайте малюкові такий «колобок» з тіста і покажіть, що якщо розсовувати тісто пальчиками, можна знайти багато сюрпризів. Дітям дуже подобається ця гра: вони копаються пальчиками в тісті, дістають квасолинки і складають їх на блюдечко. Ось як багато квасолі ми знайшли!

19/02/2018 20:25:49
0
1098

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Прості ігри для розвитку сили пальчиків рук

Прості ігри для розвитку сили пальчиків рук

Ігри для розвитку сили пальчиків Картини з пластиліну або тіста. Візьміть будь-яку придатну картинку з дитячої розмальовки або намалюйте просту картинку самі. Наприклад, мухомор. Розфарбуйте капелюшок мухомора червоним кольором і кладіть на неї зверху невеликі кульки з білого пластиліну або тіста. Запропонуйте малюкові пальчиком притиснути кульку до поверхні паперу - так з'явиться біла ..

19.02.2018
0
1012
Прості ігри для розвитку: розвиваємо уміння співвідносити

Прості ігри для розвитку: розвиваємо уміння співвідносити

Розвиваємо дії, що співвідносять. Уміння співвіднести дві і більше частини одного або декількох предметів - робота, що вимагає особливої зосередженості і зусиль. Наступні заняття та ігри допоможуть малюкові удосконалити це вміння. Пірамідка - найпоширеніша гра для розвитку дій, що співвідносяться. Спочатку малюк вчиться знімати кільця з пірамідки, потім одягати їх на стрижень в будь-..

19.02.2018
0
935
Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина 3 роки: Я сам! Я хочу! Я не буду!

Дитина вже підросла, але татові чи мамі так важко все робити замість малюка! Це складний період в житті дитини - з'явилися автоматичні звички. Вона все менше потребує нашої допомоги для виконання всіляких повсякденних процедур - тепер з більшістю з них вона цілком може впорається сама. Тим більше, що малюк в цьому віці раптово стає дуже самостійним, самовпевненим і навіть владним, але на наступний..

20.02.2018
0
1722
Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Успішна дитина: вибираємо правильний підхід до виховання

Гарна, розумна, здорова і успішна дитина - це мрія всіх батьків. Поява в будинку малюка, змушує мам і тат задуматися над підходом до виховання, щоб виростити такого малюка. В інтернеті опубліковано багато різних правил і порад, здатних допомогти і направити на певні кроки та дії. При цьому варто пам'ятати, що всі діти різні. Значить підхід до виховання і розвитку дитини, повинен бути індивідуальни..

20.02.2018
0
1326