Прості ігри для розвитку сили пальчиків рук

  • Прості ігри для розвитку сили пальчиків рук

Ігри для розвитку сили пальчиків

  • Картини з пластиліну або тіста. Візьміть будь-яку придатну картинку з дитячої розмальовки або намалюйте просту картинку самі. Наприклад, мухомор. Розфарбуйте капелюшок мухомора червоним кольором і кладіть на неї зверху невеликі кульки з білого пластиліну або тіста. Запропонуйте малюкові пальчиком притиснути кульку до поверхні паперу - так з'явиться біла горошина на капелюшку мухомора. Дуже важливо вибрати такий пластилін, щоб він був м'який і добре прилипав до паперу. Натискаючи на пластилінову кульку пальчиком малюк тренує дрібну моторику і силу пальчиків. Наступний етап - коли малюк підросте - ви даєте йому готову пластилінову кульку, а він сам кладе її на потрібне місце на картині - тренується наочно-дієве мислення, координація рухів. Пізніше, коли м'язи рук зміцніють, дитина сама зможе відривати шматочки пластиліну і робити з них кульки для своєї картини.
  • Вдавлювання предметів в тісто або пластилін. Ігри, аналогічні створенню картин з пластиліну, тільки інші по тактильним відчуттям. Пластилін гладкий і м'який, а матеріали, які ви запропонуєте вдавлювати в пластилін або тісто - скоріше шорсткі, з нерівними краями. Це можуть бути родзинки, який малюк буде вдавлювати в тісто для печива, насіння - в пластилінову фігурку їжака і т.п. Матеріали для творчих занять можуть бути найрізноманітніші: квасоля, ґудзики, черепашки, намистинки або невеликі декоративні прикраси. Звичайно, такі ігри підходять тим малюкам, які не будуть тягнути дрібні предмети в рот, хоча і за старшими дітьми під час таких ігор потрібно стежити дуже уважно.
  • Гумова груша може «стріляти» повітрям. (можна придбати в будь-якій аптеці) Дуючим струменем повітря можна грати «в футбол», заганяючи в ворота невеликий шматочок вати або легку кульку. Можна грати з грушею у ванній, стріляючи водою. Особливо добре для цього підходять легкі пластикові різнокольорові кульки і блюдечка з чашечками від дитячого посуду. Потрапляючи з цих предметів водою, малюк побачить, що предмети різної форми поводяться у воді абсолютно по-різному - так дитина почне своє знайомство з фізичними властивостями різних предметів.
  • Розминання пластиліну або тіста. Покажіть дитині як робити з пластиліну або тіста кульки і «ковбаски». Візьміть прості формочки для печива і покажіть, як зробити з шматочка тіста «млинець», придавити зверху на тісті формочку, прибрати зайве тісто по краях і вийняти отриману фігурку з формочки.

Ігри з заводними іграшками, музичними скриньками також сприяють розвитку дрібної моторики. Підберіть іграшку з таким заводним ключем, який буде зручно повертати малюкові і дайте йому можливість заводити іграшку самостійно.

19/02/2018 20:16:54
0
1011

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Прості ігри для розвитку дрібної моторики: Ігри з папером

Прості ігри для розвитку дрібної моторики: Ігри з папером

Ігри з папером Намалюйте контур предмета або тварини на аркуші паперу, запропонуйте малюкові кольоровий папір або серветку, покажіть як розірвати папір на невеликі шматочки, намажте клеєм папір всередині контуру і приклейте розірваний папір. Для того, щоб аплікація вийшла цікавою, виберіть такий малюнок, який «оживе», коли ваша аплікація буде готова: «пухнаста» овечка, «колючий» їжак, дерево..

19.02.2018
0
1187
Прості ігри для тренування хапальних рухів

Прості ігри для тренування хапальних рухів

Тренування хапальний рухів Одне з найскладніших завдань для дитини до трьох років - навчитися брати дрібні предмети методом «пінцетного захоплення» - великим і вказівним пальцями. Спочатку малюк буде брати предмети усіма пальчиками відразу, потім пучкою, тобто трьома пальцями, а потім у нього виробиться вміння захоплювати «пінцетом». Поставте перед малюком декілька посильних завдань, виконуючи ..

19.02.2018
0
1095
Прості ігри для розвитку: розвиваємо уміння співвідносити

Прості ігри для розвитку: розвиваємо уміння співвідносити

Розвиваємо дії, що співвідносять. Уміння співвіднести дві і більше частини одного або декількох предметів - робота, що вимагає особливої зосередженості і зусиль. Наступні заняття та ігри допоможуть малюкові удосконалити це вміння. Пірамідка - найпоширеніша гра для розвитку дій, що співвідносяться. Спочатку малюк вчиться знімати кільця з пірамідки, потім одягати їх на стрижень в будь-..

19.02.2018
0
934
Граничний тиск: навчання дітей

Граничний тиск: навчання дітей

Cьогодні навчання перетворилося на справжнє поле битви: заради досягнення успіху в майбутньому на дітей навалюється занадто велика відповідальність, що загрожує їх же майбутньому. Парадокс. Батьки 13-річного Сашка забезпечені люди і хочуть такого ж життя в майбутньому для свого сина. Батько успішний юрист у великій фірмі, мати доктор медичних наук, відомий хірург. Вони намагаються зробит..

20.02.2018
0
1221