Чому в 1 рік дитина не слухається

  • Чому в 1 рік дитина не слухається

Так, багато матусь, на наш подив задають саме таке питання "Чому дитина не слухається в 1 рік? "Задумайтесь! В 1 рік!. Але давайте по порядку. Коли дитині рік і вона тільки починає повзати і до всього торкатися, батьки входять в так званий період «НІ» (Не бери це, не чіпай це, не лізь туди і т.д) задовго до того, як це зробить сам малюк!

Про що думає малюк, коли ви говорите йому НІ

Я ж можу жувати свого іграшкового жирафа - так чому ж мені не можна жувати те, що я тільки що знайшов на підлозі? Зазвичай ти заохочуєш мене, коли я що-небудь натискаю, тягну або беру ... Чому ти сердишся? Я поки ще мало що розумію-я ж ще зовсім малюк, мені один рік.

Коли ти говориш «НІ» таким сердитим тоном, я дивлюся на тебе. Ти крутиш головою то зліва направо, то справа наліво ... Тоді я роблю те ж саме. І я повторюю за тобою «НІ». Ти, здається, задоволена.

І тоді після цього нашого з тобою «діалогу» я продовжую знайомитися зі світом навколо мене. А ти починаєш кричати! Від цього я лякаюся і, так як я не розумію, відчуваю себе поганим.

Дитина в рік торкається до всього, не віддаючи собі звіту ні в потенційній загрозі, ні в тому, дозволено це чи ні. Тому, це не дитина не слухається, а вона просто ще не може зрозуміти що ж ви від неї хочете.

Встановлювані нами обмеження і заборони здаються нам абсолютно очевидними. Але для дитини в рік це зовсім не так, вона зрозуміє сенс цих обмежень тільки в чотири -п'ять років, але ніяк не в 1 рік. І тому вона уважно на нас дивиться, коли їх порушує ... А ми приймаємо її поведінку за зухвалість!

 

Дитині в рік краще говорити «СТІЙ!» / «СТОП!»

Говоріть краще «СТОП!» - це слово набагато ефективніше і конкретніше для дитини в рік. «НІ» зазвичай вимовляється з докором і з насупленими бровами - в той час як «СТОП!» супроводжується наступною мімікою і тональністю: ви широко відкриваєте очі, вимовляєте рішуче, але без лайливих ноток в голосі і завмираєте в русі. Найчастіше діти в 1 рік, перш ніж доторкнутися до нового предмета, шукають в погляді батьків заборону або дозвіл. Ось це і буде найкращим моментом сказати «стоп!», А потім пояснити простими словами, в чому сенс цієї заборони. При цьому не слід сподіватися, що дитина в рік запам'ятає все сказане з першого разу, і з другого, і з третього теж!

Щоб не заплутати малюка в рік, будьте також уважнішими зі словом «ні»: ви можете вимовляти його і в інших обставинах: наприклад, під час гри.

 

Повідомляйте про те, що можна, а не про те, що не можна!

Дитина в рік абсолютно нездатна зрозуміти сам принцип правила (що таке слухатися і як це), а тим більше його опанувати ... Це приблизно те ж саме, якби зараз фізик вам розповів про квантову хромодинаміку і вимагав запам'ятати все з першого разу. Ну як відчуття?

Перш за все, слід зробити навколишній простір безпечним для малюка і прибрати небезпечні предмети вище - поза зоною його досяжності. Таким чином, у нього під рукою будуть тільки всі дозволені безпечні предмети. Він повзе не туди? «Давай розвернемося!» - слід наздогнати його і направити туди, куди треба; при цьому показати правильний напрямок краще жестом і рухом, ніж усною командою. До того ж малюка в рік більше цікавлять фізичні можливості його тіла, ніж той чи інший предмет.

 

Чому дитина в рік ще не здатна слухатися

Заперечення (ваше "ні", "не можна") неодмінно пов'язане з двома розумовими операціями у дитини: спочатку необхідно відтворити в думках зоровий образ предмета або дії, а потім спростувати його. Маленька дитина в рік ще не в змозі вирішувати такі складні для неї розумові операції.

Ви спростите вашому малюкові життя, вказуючи йому на те, що він може робити, а не на те, що йому робити не можна. Більш того, зараз він живе в сьогоденні, і можна не думати про те, чи надовго він запам'ятає те, що ви йому тільки що сказали.

07/06/2018 22:39:30
0
1056

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як правильно дозволяти і відмовляти дитині

Як правильно дозволяти і відмовляти дитині

Здавалося б, звичайні фрази, які ми говоримо нашим дітям - дрібниця. Але вони мають просто колосальний вплив на маленького чоловічка. Всі наші психологічні проблеми з дитинства, в тому числі з-за того, що говорили нам наші батьки. Ось і зараз, подорослішавши, ми повторюємо ці фрази вже нашим дітям. Не наступайте на ті ж граблі, виховуйте розумну і успішну дитину, вона обов'язково скаже вам спасибі..

02.04.2018
1
915
Як виготовляють пазли: від ідеї до коробки

Як виготовляють пазли: від ідеї до коробки

Напевно в дитинстві мріяли побувати на справжній фабриці іграшок? Подивитися, як вигадують персонажів, малюють, доопрацьовують, виготовляють, упаковують і доставляють. Компанія Clementoni відзняла короткий відео-ролик процесу виробництва пазлів для дітей. Всього за 90 секунд ви побачите весь процес створення пазлів: від ідеї до її матеріального втілення. Приємного перегляду ;) ..

02.04.2018
0
1033
5 розвиваючих мультиків про космос для діток

5 розвиваючих мультиків про космос для діток

Якщо малюк вкотре просить мультик, спробуйте поєднати корисне з приємним – поставте навчальний мультик про космос. За допомогою таких відео, дитина дізнається надзвичайно багато нового про космос, зірки і сузір'я, планети нашої сонячної системи, галактику, залежність пори року від положення нашої планети та багато іншого. Впевнені, що й ви зможете почерпнути для себе щось новеньке. Ми підібрали од..

18.04.2018
0
1557
Як зробити крейду самостійно вдома?

Як зробити крейду самостійно вдома?

Напередодні літа все більше часу діти проводять на вулиці. Ось відмінна ідея для створення великої і незвичайної крейди своїми руками. Навіщо робити, якщо можна крейду просто купити у нас в розділі "Все для дитячої творчості", запитаєте Ви? Процес створення крейди стане дуже пізнавальним і веселим проведенням часу для дитини. Ну і таку незвичайну крейду ви точно не знайдете в магазині) Що нам б..

16.05.2018
0
1135
10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

1. «Дякую, я не хочу» Буде чудово, якщо замість того, щоб кричати "Що це таке? Я не буду це їсти / робити!", дитина зможе спокійно сказати: "Дякую, я це не хочу". Після цієї фрази присутні легше приймуть відмову, і всі зможуть "зберегти своє обличчя".   2. «Мені це не подобається!» Надзвичайно важливо, щоб дитина якомога раніше навчилась говорити ці прості слова. Вона повинна розу..

22.06.2018
0
800
8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

У мене інша думка Суть вправи – запитувати у дитини про її вподобання. У таку гру рекомендуємо грати з компанією дітей, а не один на один. Дітлахів потрібно розділити по парам, де один запитує, а другий - відповідає. Наприклад, одна дитина запитує: «Який мультфільм ти дивився нещодавно?» (Читав книгу і т.п.). Інший, наприклад, відповідає: «Чудесна подорож Нільса з дикими гусами».&n..

03.07.2018
0
901
Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Автор - К. Делл`Антоніа, творець книги «Як бути щасливими батьками», вихід якої запланований на серпень 2018 року. Дана стаття є уривком її майбутньої роботи, яка опублікована в рамках її  ж колонки в одному журналі англійською мовою.         Сіблінги - (від англ. Siblings) - це рідні брати і сестри, у яких спільні батьки...

02.08.2018
0
957