Чому курси підготовки до школи шкідливі для дітей?

  • Чому курси підготовки до школи шкідливі для дітей?

про те, що набагато важливіше крутитися
і бавитись, ніж вміти сидіти за партою

Світ збожеволів: рахується, що готувати дітей до школи з трьох років - першочерговий обов'язок будь-яких батьків. Звичайно, возити дітей на курси  набагато простіше, ніж здійснювати всі ці рутинні операції: пластилін, фарби, до килима все прилипло, об конструктор тато спотикається… Ось тут і починаєш збирати рюкзачок «на заняття». Ух. На три години всі зайняті: дитина типу розвивається, а я типу при справі.

Причому під підготовкою до школи мається на увазі не читання вголос казок з подальшим розігруванням сюжетів з ляльками. На цих курсах за рідкісним винятком дітей вчать: сидіти за партою «правильно», не бігати, не шуміти, правильно тримати олівець, розфарбовувати за шаблоном, обводити рядки.

 

Дитина виходить втомлена, знеструмлена, а їй ще домашніх завдань навалюють, та ще й лають за те, що крутилась на уроці.

Вчительки не злі, вони такі тому що вони по-іншому не вміють, не навчені. Їх самих так виховували, тому вони і вчительки. Хоча єдина норма для дитини дошкільного віку - якраз крутитися. І пхати в усе свій цікавий ніс. І безперервно запитувати. І все хапати. А також битися, бігати, будувати пасочки і відносини, вигадувати і проливати на себе брудну воду на малюванні.

Головне завдання дитинства, невід’ємне і невиправне пізніше, - награтися. Якщо вам потрібні наукові докази і результати досліджень, почитайте роботи відомих псіхологів: в дитячій грі формуються всі необхідні функції, навички та вміння.

Хочете прикладів? Будь ласка.

 

1. Ігри з м'ячем. Розвиваємо довільну увагу, концентрацію (за м'ячем треба стежити), координацію і спритність (без яких потім важко розуміти геометрію, та й інші точні науки). Якщо це гра з правилами, а не просто біганина, то дитина привчається дотримуватися черги, рахуватися з партнерами, слідувати жорстким правилам. Ви бачите, що це все якраз список «важкої поведінки», при якому першокласникам ставлять СДУГ? Непосидючий, вигукує з місця, задирається, не може висидіти урок. Так він не набігався, чи не настрибався, його раніше часу посадили за парту!

2. Наздоганялки, хованки, всілякі «Штандерт-стоп» і козаки-розбійники. Те ж саме: підпорядкування правилам, вміння переживати програш.

3. Кубики, пазли, конструктори. Розвивають просторове мислення, склад числа (скільки треба маленьких деталей, щоб замінити одну довгу? А чому ось цієї дуги не вистачає, щоб з'єднати два кінці?). Уміння вести проект, доробляти до кінця, тримати фокус, співпрацювати, вміти створити в голові образ, придумувати і складати.

4. Лото, «ходилки», настільні ігри. Довільна увага, концентрація, передбачення, стратегія, швидкий рахунок в розумі.

5. Пасочки, будівництво тунелів в пісочниці, вибухи в багні і кидання камінням в паркан. Фізичні властивості матерії, розуміння основних законів механіки, тактильні відчуття, занурення в себе, вміння фантазувати.

І все це ви хочете замінити сидінням за партою і малюванням квадратиків по клітинках? Ні мозок, ні психіка, ні тіло дитини не призначені для цього. Єдині люди, яким підготовка до школи приносить користь – батьки та педагоги.

Перестаньте читати всякі мамські спільноти і слухати своїх приятельок, у яких «хлопчик в п'ять років вже шпарить Шевченка на пам'ять»

По-перше, шпарити щось напам'ять - це не про вміння читати, а про пам'ять і наполегливу бабусю. По-друге, вміння читати в ранньому віці - взагалі не показник. Ні розуму, ні здатності до навчання, ні тим більше ваших батьківських навичок.

Так що взяли дітей під пахву - і на майданчик. Дайте йому м’яч, відерко, камінчики, і нехай вивчає світ для того, щоб потім успішно вчитися в школі.

19/02/2018 00:07:52
0
989

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Прості ігри для розвитку дрібної моторики: Ігри з папером

Прості ігри для розвитку дрібної моторики: Ігри з папером

Ігри з папером Намалюйте контур предмета або тварини на аркуші паперу, запропонуйте малюкові кольоровий папір або серветку, покажіть як розірвати папір на невеликі шматочки, намажте клеєм папір всередині контуру і приклейте розірваний папір. Для того, щоб аплікація вийшла цікавою, виберіть такий малюнок, який «оживе», коли ваша аплікація буде готова: «пухнаста» овечка, «колючий» їжак, дерево..

19.02.2018
0
1189
Парковка і гра для запам'ятовування чисел за 5 хвилин

Парковка і гра для запам'ятовування чисел за 5 хвилин

Гра підходить для дітей від 2-х років. Беремо велику коробку з низькими краями, малюємо фломастером паркувальні місця для маленьких машинок і позначаємо паркувальні місця цифрами. На маленькі машинки клеїмо стікери з цифрами. Усе! Дитина зайнята - грає і вчиться, а ви маєте мінімум 10 хвилин вільного часу :) Найменшим дітям запропонуйте парковку на 3 машинки і зробіть паркувальні..

19.02.2018
0
1035
Порядок у дитячій: 3 секрети зберігання іграшок

Порядок у дитячій: 3 секрети зберігання іграшок

Пропонуємо вам організувати простір в дитячій так, щоб ваші діти завжди могли знайти собі заняття, а після гри знали, як повернути кімнаті початковий доглянутий вигляд. Секрет № 1: розділити іграшки за категоріями і розсортувати в ящики Діти не можуть грати в іграшки, якщо вони зберігаються в одній великій купі. Звичайно, прибирати їх туди зручно. Але чому все знову опиняється на підлозі? Ві..

19.02.2018
0
1183
Граничний тиск: навчання дітей

Граничний тиск: навчання дітей

Cьогодні навчання перетворилося на справжнє поле битви: заради досягнення успіху в майбутньому на дітей навалюється занадто велика відповідальність, що загрожує їх же майбутньому. Парадокс. Батьки 13-річного Сашка забезпечені люди і хочуть такого ж життя в майбутньому для свого сина. Батько успішний юрист у великій фірмі, мати доктор медичних наук, відомий хірург. Вони намагаються зробит..

20.02.2018
0
1224