Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

 • Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

За статистикою, батьки дитини 5 років встигають викласти в інтернет більше 1700 фото свого чада. Більшість, при цьому, використовують налаштування приватності, щоб обмежити коло людей, у яких буде доступ до фотографій малюка. Є й такі батьки, які публікують фотографії для всіх, особливо не заморочуючись. Ну, і дуже маленький відсоток людей вважає за краще взагалі не викладати зображення своєї дитини в мережу. Так хто ж з них має рацію?

Доводи, батьків, які вважають, що фото дитини можна і потрібно розміщувати в мережі:

 • на пам'ять щоб яскраві моменти життя збереглися в правильній хронології і були доступні з будь-якого пристрою;
 • так роблять всі батьки, це зближує і допомагає влитися в батьківський колектив;
 • щоб не відправляти кожному родичу, простіше викласти фотографію один раз для всіх;
 • поділитися своєю радістю з іншими;
 • поділитися своїм батьківським досвідом;
 • продемонструвати успіхи та досягнення дитини, і свої, як батьків.

А ось доводи противників викладання фотографій дітей в інтернеті:

 • забобони, наприклад, можуть «врікти» дитину;
 • фотографії дитини можуть використовувати треті особи для заробітку, шахрайських дій, тощо;
 • порушення права приватності (в основному відповідь статусних і відомих людей);
 • через великий ризик дитячого кіднепінгу (викрадення дітей, мета зловмисників при цьому не важлива);
 • неадекватні, злі, неприємні коментарі незнайомих людей;
 • фотографії можуть бути використані чайлдхантерами (це люди, які ненавидять дітей і вагітних, часто здатні нанести моральну і фізичну шкоду);
 • налаштування приватності не дають 100% гарантії, що фотографії не стануть доступними третім особам;
 • батьки, які викладають фото дітей в мережу, просто залежні від соціальних мереж.

 

Не дивлячись на те, до якої категорії батьків ви належите, варто пам'ятати випадки, коли ні в якому разі не можна публікувати фотографії (так звані "правила хорошого тону" в мережі):

 • дитина в туалеті, на горщику, у ванній;
 • оголених і напівроздягнених дітей, не дивлячись на вік (наприклад, новонароджений) або місце зйомки (наприклад, море, пляж);
 • чужих малюків, навіть якщо це діти родичів або близьких знайомих;
 • дітей, котрі кричать або плачуть.

 

Важливо!!! Співробітники кіберполіції наполегливо рекомендують не публікувати фотографії дітей з пейзажами, місцями і об'єктами, за якими легко вичислити, де проживає або навчається дитина. У 65% випадках викрадення дітей, злочинці скористалися саме такими фотографіями, які були викладені батьками в мережу.

23/08/2018 10:50:00
0
1349

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Автор - К. Делл`Антоніа, творець книги «Як бути щасливими батьками», вихід якої запланований на серпень 2018 року. Дана стаття є уривком її майбутньої роботи, яка опублікована в рамках її  ж колонки в одному журналі англійською мовою.         Сіблінги - (від англ. Siblings) - це рідні брати і сестри, у яких спільні батьки...

02.08.2018
0
905
Як підготувати дитину до школи?

Як підготувати дитину до школи?

Життя дитини змінюється відразу ж 1 вересня. Незважаючи на святковість події, для першокласника зміни НЕ завжди виявляються приємними. Різка зміна образу життя, нове оточення викликає стрес. Навіть якщо дитина прагне до знань, вона може бути НЕ готовою їх отримувати.   Напередодні Дня знань За кілька тижнів до початку навчального року батькам варто подбати про поступову зміну образу ..

10.08.2018
0
837
Як вибрати дитячий садок?

Як вибрати дитячий садок?

Рано чи пізно більшість батьків стикаються з питанням "Як вибрати дитячий садочок", і необхідністю віддати свою дитину туди. Причина проста - приходить час виходити на роботу. Дуже часто не стоїть вибір "віддавати чи ні", а тільки підбір самої установи. Іноді, все ж, в сім'ї є можливість не водити малюка в дитячий садок, тому що бабусі чи дідусі готові доглянути за ним, поки батьки на роботі. Тако..

17.08.2018
0
1198
Викривлення хребта у дитини: причини і профілактика

Викривлення хребта у дитини: причини і профілактика

Болі в спині знайомі практично кожній другій дорослій людині. Але з появою смартфонів, планшетів та інших сучасних гаджетів ця "хвороба" почала молодіти. Багато дітей в такому юному віці також скаржаться на проблеми з хребтом. Раніше, років 10-15 тому, дітлахи проводили на вулиці левову частку часу в рухливих іграх. Навіть в школі на перервах можна було..

31.08.2018
0
1366
Як і коли привчати дитину до горщика

Як і коли привчати дитину до горщика

Тема привчання дитини до горщика хвилює, напевно, всіх батьків. Форуми для мам рясніють питаннями: "Скажіть, як привчити дитину до горщика?", "А коли ви почали привчати малюка ходити на горщик?", "Прочитала, що за 7 днів можна привчити до горщика. Хто-небудь пробував?" І все в такому дусі. Одночасно з цим, кожен дорослий навіть не сумнівається, що до 5-6 років його дитина в будь-якому випадку буде..

28.09.2018
0
1386