Як виховати розумну дитину

  • Як виховати розумну дитину

Ви хочете виховати розумну дитину?

Це нормальне бажання більшості батьків, які з появою дитини замислюються про її інтелектуальний розвиток. При цьому важливо розуміти, що інтелект - це не про глибокі знання в якійсь області. Інтелект - розумові здібності людини, які допомагають їй ефективно вирішувати різні життєві завдання і гармонійно адаптуватися в суспільстві.

"Мозок, добре влаштований, коштує більше, ніж мозок, добре наповнений." (Мішель де Монтень)

Якщо ви коли-небудь цікавилися раннім розвитком дитини, то напевно знаєте, що існує маса методик на цю тему, наприклад, Монтесорі, Вальфдорска педагогіка, система Нікітіних, методика Глена Домана, кубики Зайцева і т. д.

Всі вони мають свої переваги і недоліки, але один з основних загальних принципів зазначених методик такий: Хочете виростити розумну дитину? Тоді грайте з нею.

У цій статті ми розповімо про важливі елементи виховання, які дозволять вам виховати розумну дитину і підготувати її до подальшого життя.

Спілкуйтеся з дитиною

Батько бавиться з сином

Пам'ятайте, що вона тільки починає жити і для неї поки все нове і незнайоме. Уявіть, що ви потрапили на іншу планету і нічого про неї не знаєте - це найбільш точно описує стан вашої дитини в період дорослішання. Тому, намагайтеся вичерпно відповідати на всі її запитання, але не забувайте про вікові особливості. Навряд чи малюк зрозуміє, якщо ви станете розмірковувати про устрій всесвіту і говорити канцелярською мовою.

Спілкування має на увазі не тільки розмови і відповіді на питання, а й уміння слухати. Ваша реакція на запитання і розповіді дитини про якісь події формують її особистість і самооцінку. Якщо ви не перебиває і уважно слухаєте розповідь про те, як пройшов день в дитячому садку чи знайдений красивий жучок, дитина відчує, що ви її поважаєте і вам можна довіряти. Відмахуючись від питань, ви даєте зрозуміти дитині, що вона не гідна вашої уваги. Така поведінка дорослого веде до втрати довіри, а також зниження у дитини віри в себе та самооцінки.

Покажіть дитині, що її думка важлива для вас. Діти, до чиєї думки прислухаються дорослі, легше проходять вікові кризи, мають адекватну самооцінку, більше цікавляться навколишнім світом, а значить і краще розвиваються в інтелектуальному плані.

Діти бавляться в піратівРозвивайте уяву

Стимулюйте фантазію дитини розвиваючими іграшками. Прохання не розцінювати їх покупку як марнування грошей - це інвестиції в розумові здібності дитини. До шести років гра - головна діяльність дитини. Через гру пізнається навколишній світ і відбувається взаємодія з людьми. Наприклад, щоб стимулювати уяву, ви можете наклеїти на стіни аркуші паперу, щоб дитина на них малювала.

Нехай розбирає іграшки, розкидає різні предмети, чимось гримить або ліпить з пластиліну - все це пізнавальні процеси, які стимулюють уяву і позитивно впливають на розумовий розвиток вашої дитини.

 

Хлопчик вивчає рослинуРозвивайте допитливість

З народження знайомте малюка з різними кольорами, наприклад, оформіть дитячу яскравими деталями інтер'єру. Щоб прищепити дитині почуття прекрасного, познайомте її з різними видами мистецтва.

Процес розвитку допитливості може тривати, навіть коли вас немає вдома. Повісьте на стіни картини відомих художників, карти материків, зображення музичних інструментів, тварин і рослин.

Для гармонійного розвитку корисно надати дитині більше інформаційного різноманіття. Крім загального розвитку, це ще і допоможе зрозуміти, чим цікавиться ваша дитина і до чого вона тяжіє. Стимулюйте тягу до знань, а не до пасивності і байдужості.

 

Сім'я гуляє в паркуБільше гуляйте на вулиці

Причому тут вулиця до інтелекту?

Дослідження показують, що прогулянки на свіжому повітрі стимулюють ділянки мозку, що відповідають за здатність до навчання. До того ж мозок дитини потрібно насичувати не тільки корисними знаннями, але і киснем. Також прогулянки допоможуть дитині розширити уявлення про себе і своє місце в навколишньому світі.

Щоб перебування на свіжому повітрі мало пізнавальний ефект, запропонуйте дитині ігри. Наприклад, нехай дитина знаходить хмари, які схожі на якусь тварину або рослину. Або зберіть листочки різних рослин і створіть з них барвисту картину.

Ваш малюк не просто прогулюється, а й бігає, стрибає, а також і лазить по деревах? Відмінно, адже фізична активність також сприятливо впливає на розумові здібності.

Дівчинка малює фарбамиПоважайте інтереси дитини

Наприклад, не змушуйте дитину читати книгу, якщо в цей момент вона хоче малювати. Так ви тільки спровокуєте протест і відіб'є бажання читати. Дитина, якій постійно говорять що робити, виростає невпевненою і закритою для сприйняття нових знань.

Також в ранньому віці не варто примушувати дитину вчитися, це може знизити у неї тягу до знань в подальшому. Не можна заважати дитині грати так, як їй хочеться, щоб не зробити її пасивною і не уповільнити розвиток - навчати малюка можна в процесі гри.

 

Отже, підсумуємо. Інтелект - це не статичне явище. Так, на рівень розвитку дитини може незначно впливати генетика. А от все інше - в ваших руках. Приділяйте більше уваги дитині, щиро цікавтеся її проблемами, частіше грайте з нею і тоді результат обов'язково буде!

© Дмитрий Карпачёв

04/03/2019 19:55:34
0
998

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Що робити, якщо дитина б'є батьків

Що робити, якщо дитина б'є батьків

Іноді ви говорите дитині «не бешкетуй" або "прибери за собою", а вона відповідає "не буду, сам прибери" і на додачу стукає вас. Знайома ситуація? Ви намагаєтеся не подавати виду, що це смішно, а навпаки, пояснюєте, що батьків бити не можна. Як же бути? Продовжувати говорити те ж саме в надії, що переросте? Сам зрозуміє? Або все ж таки потрібно приймати міри?   Чому дитина б'є батьків..

26.10.2018
0
1073
Як змусити дитину полюбити купатися?

Як змусити дитину полюбити купатися?

Не всі діти люблять купатися. Часто вони просто бояться води. Іноді їх лякає не сама вода, а зміна обстановки, метушня навколо. У маленьких чоловічків просто замало життєвого досвіду. І купання сприймається дітьми, як велика подія. А іноді воно здається їм навіть досить небезпечним заходом. У цьому віці настрій у дитини швидко змінюється. Щоб заспокоїти дитину, котра плаче, іноді досить переключит..

20.01.2019
0
963
Три навики успішної особистості

Три навики успішної особистості

Кожні люблячі батьки мріють, щоб їх дитина виросла успішною. Для досягнення цієї мети батьки старанно займаються раннім розвитком дитини, купують «правильні» іграшки, змушують робити уроки, відвідувати різні секції та гуртки. Адже щоб чогось досягти в житті, потрібно добре вчитися в школі, вступити до престижного вузу, а далі знайти хорошу роботу. Погодьтеся, так думають багато батьків. При ..

24.02.2019
0
1065
Плювати на оцінки! І ще 15 правил мами першокласника

Плювати на оцінки! І ще 15 правил мами першокласника

Є речі, яким варто навчити дитину ще в першому класі. А може навіть і до початку школи. Більшість батьків, та й вчителів, вважають, що в перших класах найважливіше-навчити дитину читати і писати. Думка, яка викладена нижче, йде врозріз з консервативними стандартами, до яких ми звикли. Для деяких мам і тат вона може прозвучати навіть дико. Загалом, ми вас попередили, вирішуйте самі, чи варто читати..

04.04.2019
0
676
Графік роботи в травні 2019 року

Графік роботи в травні 2019 року

Шановні клієнти! Графік роботи на травневі свята: З 27 квітня по 05 травня включно - вихідні дні. 09 травня - вихідний день 11 травня - робочий день Нагадуємо, що на сайті замовлення обробляються щодня без вихідних, а відправлення замовлень здійснюється в робочі дні. ..

24.04.2019
0
323
Як вибрати самокат дитині

Як вибрати самокат дитині

"Як правильно вибрати самокат? В якому віці купувати самокат дитині?" - ці питання цікавлять майже всіх батьків. Ми підготували для вас короткий екскурс по світу скутерів для дітей, щоб раз і назавжди відповісти на ці запитання. Безумовно, дитина потребує активного проведення часу, бути в постійному русі. Батьки, розуміючи це, намагаються придбати своєму чаду толокар, самокат, біговел, велосипе..

27.05.2019
0
553
Список необхідних речей на морі з дітьми

Список необхідних речей на морі з дітьми

Літо - найкращий час для відпочинку з дітьми: багато сонця, свіже морське повітря і відмінне харчування "зарядять" здоров'ям організм маленької людини на весь наступний рік. Крім гарного настрою, під час відпустки можуть траплятися і різні неприємні сюрпризи: застуди, віруси, травми, сонячні опіки і т.п. Щоб мінімізувати ризики і максимально комфортно провести час, необхідно заздалегідь підготуват..

23.07.2019
0
413