Як підготувати дитину до школи?

  • Як підготувати дитину до школи?

Життя дитини змінюється відразу ж 1 вересня. Незважаючи на святковість події, для першокласника зміни НЕ завжди виявляються приємними. Різка зміна образу життя, нове оточення викликає стрес. Навіть якщо дитина прагне до знань, вона може бути НЕ готовою їх отримувати.

 

Напередодні Дня знань

За кілька тижнів до початку навчального року батькам варто подбати про поступову зміну образу життя малюка. Варто налагодити режим дня, сон і харчування дитини. Досить велику частину дня краще віддати спокійним заняттям - малюванню, читанню, настільним іграм. Необхідно дотримуватися раннього підйому, відходу до сну, поступово наближаючи його до часу підйому, відповідного для навчання в школі.

Харчування також має відповідати чітким правилами - бути в один і той же час, бути збалансованим. Особливу увагу потрібно приділити вітаміну D в раціоні - темні часи року, на які доводиться велика частина навчання, і втома від навчання можуть сильно послабити організм дитини.

 

У перші дні навчання

Початок вересня - важливий період адаптації. В це час батьки повинні бути особливо уважні до учня, щоб назавжди НЕ прищепити відразу до школи. Звичайно, для деяких дітей новий колектив і нове життя можуть бути приємними відразу ж, але таких меншість. Тому слід уважно і обережно допомагати дитині приймати зміни і пристосуватися до них.

 

1. Відпочинок

Навіть з самого початку, коли першокласники ще НЕ навчаються повноцінно, а тільки розуміють, що таке школа, дитина повинна бути забезпечена повноцінним відпочинком. Звичайно, якщо школяр відвідує гуртки або секції, НЕ потрібно робити паузу або кидати заняття, але має сенс перекроїти розклад так, щоб після навчання завжди була пара вільних годин. Важливо і активне проведення часу - прогулянки та ігри на вулиці НЕ повинні зникати з дитячого режиму.

 

2. Обговорення

Після кожного навчального дня варто розмовляти зі своєю дитиною, питати про те, що нового дізналася, з'ясовувати, що їй НЕ подобається, і НЕ сварити за це. Якщо школяр скаржиться на вчительку або однокласників, не можна засуджувати їх при ньому. Краще акуратно з'ясувати причину скарг і спробувати вплинути на неї через школу - поговорити з педагогом, батьками кривдників, шкільним психологом або в крайньому випадку директором.

Важливо проводити з першокласником досить часу, щоб він НЕ відчував себе покинутим. Спершу певний час можна, можливо,  зустрічати, проводжати на заняття, навіть якщо школа знаходиться близько. Хоча в першому класі частіше всього немає обов'язкових домашніх завдань, зустрічаються рекомендаційні. Під час їх виконання батьки можуть бути поруч і обговорювати рішення, але НЕ робити за учня завдання і підказувати по мінімуму.

 

3. Відносини до успіхів і невдач

В першому класі відсутні оцінки, але в навчанні зустрічаються і хороші, і погані моменти. Дитина усвідомлює їх, особливо, якщо щось НЕ виходить. Вона може відчувати провину за це. Якщо учень приходить з школи в пригніченому стані, треба акуратно розпитати і зрозуміти причину. Дитина, яку сварять за навчання, може на все життя набути занижену самооцінку і моральне незадоволення від будь-якої справи, нездорово прагне до досконалості у всьому. Часто діти просто НЕ можуть вчитися по стандарту - хтось талановитіший в одному предметі, хтось в іншому, одному для засвоєння матеріалу забагато і 10 хвилин, іншому потрібні кілька днів. Не варто засуджувати здібності дітей – їх потрібно направити в правильне русло.

 

Іноді буває легше?

Адаптація дійсно може пройти непомітно. Це залежить від виховання, особистих рис дитини і батьків, життя до школи. Малюк швидше звикне до нової соціальної ролі, якщо:

1) ходив в дитячий сад, підготовку до школи;

2) відвідує гуртки і секції;

3) товариський і легко соціалізується по своєї природі;

4) має базу повсякденних знань і умінь, які, однак, НЕ повинні заходити за рамки освіти першого класу. Інакше йому просто буде не цікаво в школі, що дуже сильно вплине на подальше навчання.

Саме складне в школі НЕ навчання, а новий колектив і атмосфера. Батькам НЕ так просто допомогти подолати ці труднощі, іноді правильним варіантом буде звернення до шкільного психолога.

Школа - етап життя НЕ тільки для дитини, але і для батьків. Він один з самих тривалих. Спогади з неї часто залишаються найяскравішими і впливають на майбутнє. Завдання батьків зробити їх приємними і корисними, тому як школа - основа всіх сторін особистості людини.

10/08/2018 10:02:13
0
890

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

У мене інша думка Суть вправи – запитувати у дитини про її вподобання. У таку гру рекомендуємо грати з компанією дітей, а не один на один. Дітлахів потрібно розділити по парам, де один запитує, а другий - відповідає. Наприклад, одна дитина запитує: «Який мультфільм ти дивився нещодавно?» (Читав книгу і т.п.). Інший, наприклад, відповідає: «Чудесна подорож Нільса з дикими гусами».&n..

03.07.2018
0
896
Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Автор - К. Делл`Антоніа, творець книги «Як бути щасливими батьками», вихід якої запланований на серпень 2018 року. Дана стаття є уривком її майбутньої роботи, яка опублікована в рамках її  ж колонки в одному журналі англійською мовою.         Сіблінги - (від англ. Siblings) - це рідні брати і сестри, у яких спільні батьки...

02.08.2018
0
949
Як вибрати дитячий садок?

Як вибрати дитячий садок?

Рано чи пізно більшість батьків стикаються з питанням "Як вибрати дитячий садочок", і необхідністю віддати свою дитину туди. Причина проста - приходить час виходити на роботу. Дуже часто не стоїть вибір "віддавати чи ні", а тільки підбір самої установи. Іноді, все ж, в сім'ї є можливість не водити малюка в дитячий садок, тому що бабусі чи дідусі готові доглянути за ним, поки батьки на роботі. Тако..

17.08.2018
0
1259
Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

За статистикою, батьки дитини 5 років встигають викласти в інтернет більше 1700 фото свого чада. Більшість, при цьому, використовують налаштування приватності, щоб обмежити коло людей, у яких буде доступ до фотографій малюка. Є й такі батьки, які публікують фотографії для всіх, особливо не заморочуючись. Ну, і дуже маленький відсоток людей вважає за краще взагалі не викладати зображення своєї дити..

23.08.2018
0
1448
Як і коли вчити дитину читати: огляд методик

Як і коли вчити дитину читати: огляд методик

Навчання дитини читанню починається з формування любові до книг, а любов до книг формується тільки тоді, коли батьки малюка самі люблять читати. І питання навіть не в тому, щоб навчити дитину читати – рано чи пізно дитина читати все-таки навчиться, питання в тому, щоб читання приносило радість і задоволення. Адже читання – це основний спосіб отримання нових знань. "Якщо ви хочете, щоб ваші ді..

18.09.2019
0
426