Викривлення хребта у дитини: причини і профілактика

  • Викривлення хребта у дитини: причини і профілактика

Болі в спині знайомі практично кожній другій дорослій людині. Але з появою смартфонів, планшетів та інших сучасних гаджетів ця "хвороба" почала молодіти. Багато дітей в такому юному віці також скаржаться на проблеми з хребтом. Раніше, років 10-15 тому, дітлахи проводили на вулиці левову частку часу в рухливих іграх. Навіть в школі на перервах можна було побачити активні ігри, як наприклад "купа мала", лови, класики, гумки. Зараз же, ми запросто можемо спостерігати дитину, котра спокійно стоїть біля підвіконня, втупившись в свій телефон. Майже повне зниження активності в дитячому віці - основна причина проблем з хребтом у дорослому житті.

Як зрозуміти, що хребет у дитини почав викривлятись?

Асиметричне положення лопаток, одне плече вище або нижче за інше - все це ознаки можливого викривлення хребта. Попросіть дитину встати рівно і повернутися до вас боком. Далі нехай дитина підніме руку вгору (з боку спостереження) і покладе долонею на голову. У такому положенні таз, плече та вухо повинні складати єдину рівну вертикальну лінію. Якщо це не так, слід звернутися до фахівця.

Крім візуальних ознак, про проблеми з хребтом можуть говорити регулярні скарги дитини на головний біль, болі в спині і в області серця, підвищена втомлюваність. Все це причини для негайного походу до дитячого ортопеда і хірурга.

Як не допустити викривлення хребта?

Щоб зрозуміти, що дійсно ефективно, а що ні в профілактиці хвороби хребта, потрібно розібратися, як він функціонує. Самі по собі кістки і міжхребетні диски не здатні витримати яку-небудь вагу, більшу за 3 кілограми. Тільки завдяки м'язам спини, хребет може витримати не тільки вагу самого тіла людини, але і додаткове навантаження.

Тому, ніякі медикаментозні засоби не здатні запобігти або виправити викривлення хребта. Рухомі ігри, фізкультура, активний спосіб життя - ось ключ до здорової спини та правильної осанки.

Зміцнюємо спину дитини

Як тільки дитина потрапляє в школу, її активна діяльність сильно обмежується. До 7 років вона цілий день бігала і бавилася, а тепер більшу частину дня сидить за партою. Навіть при ідеальній осанці такий стиль життя негативно позначається на хребті.

Кращий спосіб зміцнити спину дитини - різноманітні види спорту, і лідер серед них - плавання. Воно рівномірно і дуже ефективно розвиває всі м'язи тіла, в тому числі спини. Крім плавання, підійдуть будь-які симетричні види спорту: сноуборд, лижі, велосипед, гімнастика, веслування і т.д. А ось тенісу або фехтування, наприклад, варто уникати, адже вони більше розвивають тільки одну частину тіла. Також заняття на скрипці дуже негативно може вплинути на стан хребта дитини.

Не варто забувати і про звичайну ранкову фізичну зарядку. Тільки не змушуйте малюка її робити на самоті. Краще рішення - власний приклад. Розпочніть самі регулярно виконувати фізичні вправи, а дитина поступово почне за вами повторювати.

Здоровий хребет в школі

Почніть з рюкзака! Підберіть правильний рюкзак і поясніть дитині, що його потрібно носити обов'язково на обох плечах одночасно. Також стежте за вагою рюкзака, за медичними рекомендаціями для дітей молодшої школи його вага не повинна перевищувати 10% від ваги дитини, а для старшої - не більше 15%. Наприклад, якщо першокласник важить 25 кг, вага рюкзака не повинна перевищувати 2,5 кілограми.

Письмовий стіл в школі і вдома повинні підходити дитині  - відповідати її росту. І ось як це перевірити: поверхня парти повинна бути на рівні сонячного сплетіння (діафрагми), тоді малюк не буде сутулитися, сидячи за нею. Відстань від поверхні столу до рівня очей має бути не меншою, ніж 30-35 см. Також не варто забувати про стілець - сидячи на ньому стопи дитини повинні всією поверхнею прилягати до підлоги, а вигин в колінах складати прямий кут в 90 градусів.

Добре, коли вчитель сам знає (а якщо ні, йому потрібно розповісти), що учнів хоча-б раз на місяць необхідно пересаджувати. Тобто, 1 місяць дитина сидить в правому ряду від дошки, наступний місяць - зліва, ще через місяць за ближньою партою, потім – за дальньою, і т.д. Це потрібно, щоб тіло не звикало до одного і того ж положення.

А тепер найголовніше - виконуйте рекомендації регулярно! Це те, про що часто забувають батьки. Станьте самі найкращим прикладом для вашого малюка. І будьте завжди здорові!

31/08/2018 08:11:15
0
1366

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як вибрати дитячий садок?

Як вибрати дитячий садок?

Рано чи пізно більшість батьків стикаються з питанням "Як вибрати дитячий садочок", і необхідністю віддати свою дитину туди. Причина проста - приходить час виходити на роботу. Дуже часто не стоїть вибір "віддавати чи ні", а тільки підбір самої установи. Іноді, все ж, в сім'ї є можливість не водити малюка в дитячий садок, тому що бабусі чи дідусі готові доглянути за ним, поки батьки на роботі. Тако..

17.08.2018
0
1199
Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

Чи можна публікувати фотографії дитини в інтернеті?

За статистикою, батьки дитини 5 років встигають викласти в інтернет більше 1700 фото свого чада. Більшість, при цьому, використовують налаштування приватності, щоб обмежити коло людей, у яких буде доступ до фотографій малюка. Є й такі батьки, які публікують фотографії для всіх, особливо не заморочуючись. Ну, і дуже маленький відсоток людей вважає за краще взагалі не викладати зображення своєї дити..

23.08.2018
0
1350
Дитяча гра "Спіймай жука"

Дитяча гра "Спіймай жука"

Неймовірно захоплююча настільна гра для дітей, яку ви можете за кілька хвилин виготовити самостійно або разом з дитиною. Гра "Спіймай жука" передбачає кілька варіантів гри, в залежності від віку самого малюка. Як самостійно виготовити настільну гру Для початку гри, вам знадобиться: Завантажити матеріали гри за наступним посиланням; Роздрукувати файл на кольоровому принтері. Якщо вам ..

28.08.2018
0
1420
Як і коли привчати дитину до горщика

Як і коли привчати дитину до горщика

Тема привчання дитини до горщика хвилює, напевно, всіх батьків. Форуми для мам рясніють питаннями: "Скажіть, як привчити дитину до горщика?", "А коли ви почали привчати малюка ходити на горщик?", "Прочитала, що за 7 днів можна привчити до горщика. Хто-небудь пробував?" І все в такому дусі. Одночасно з цим, кожен дорослий навіть не сумнівається, що до 5-6 років його дитина в будь-якому випадку буде..

28.09.2018
0
1386
Як ліпити з пластиліну: вчимося на прикладах

Як ліпити з пластиліну: вчимося на прикладах

Дорогі батьки, а також дідусі та бабусі! Хочемо поділитися з Вами інформацією і докладними схемами того, як можна легко ліпити з пластиліну фігурки тварин, транспортні засоби, комах і багато іншого. Стаття допоможе вашому малюкові відчути себе справжнім скульптором. За допомогою наочних прикладів, дитина освоїть ліплення найпростіших фігурок і, крок за кроком, навчиться створювати свої перші пл..

29.09.2018
1
1856
Що робити, якщо дитина б'є батьків

Що робити, якщо дитина б'є батьків

Іноді ви говорите дитині «не бешкетуй" або "прибери за собою", а вона відповідає "не буду, сам прибери" і на додачу стукає вас. Знайома ситуація? Ви намагаєтеся не подавати виду, що це смішно, а навпаки, пояснюєте, що батьків бити не можна. Як же бути? Продовжувати говорити те ж саме в надії, що переросте? Сам зрозуміє? Або все ж таки потрібно приймати міри?   Чому дитина б'є батьків..

26.10.2018
0
1073