8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

  • 8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

У мене інша думка

Суть вправи – запитувати у дитини про її вподобання. У таку гру рекомендуємо грати з компанією дітей, а не один на один. Дітлахів потрібно розділити по парам, де один запитує, а другий - відповідає.

Наприклад, одна дитина запитує: «Який мультфільм ти дивився нещодавно?» (Читав книгу і т.п.). Інший, наприклад, відповідає: «Чудесна подорож Нільса з дикими гусами». Тоді перший повинен відповісти: "Я не згоден з тобою, це не цікавий мультфільм, даремно ти його дивився!". Завдання дитини, котра дивилася мультфільм – обґрунтувати, що мультфільм цікавий, корисний і його просто необхідно переглянути. Потім учасники міняються ролями.

В цілому, питання можуть стосуватися найрізноманітніших уподобань дитини. В ігровій формі діти вчаться логічно міркувати і відстоювати свою точку зору.

 

Веселе завдання

Гра розрахована на велику компанію дітей. Хтось один призначається ведучим, ним може стати і дорослий. Кожна дитина повинна придумати витіювате завдання для ведучого: поприсідати на одній нозі, прокукурікати, розповісти віршик і т.п. Ніяких обмежень не ставиться. Після того, як всі діти визначатися з "веселим завданням" для ведучого, і він зафіксує їх, дітям оголошують "справжні" правила гри: кожна дитина буде самостійно виконувати своє власне завдання! А той, хто намагався "познущатися" над ведучим, сам потрапляє в свою ж "вириту яму". Така гра дозволить навчити дитину з серйозністю і відповідальністю ставитися до ролі лідера в команді.

Дочка з татом бавляться

Неймовірна розповідь

Гра прекрасно тренує логіку, розвиває фантазію і уяву. Перед початком гри дитині необхідно озвучити десять логічно не зв'язаних слів, наприклад: вітер, метал, килим, гора, звук, пустеля, шоколад, робот, папір, ліки. Після цього запропонувати маленькому гравцеві придумати розповідь, де ці слова будуть з'єднані в єдиний логічний ланцюжок.

Ви будете приємно здивовані, на скільки багатогранна дитяча фантазія!

 

Як повітряна куля

Ця гра навчить дитину правильно дихати, вміти знаходити вихід зі складної ситуації, справлятися з емоціями. А вам, як батькам - глибше зрозуміти свою дитину.

Запропонуйте малюкові надути повітряну кульку. Далі, попросіть повільно випустити повітря з кулі назад "в себе ", не розмикаючи губи. Неначе тепер кулька надуває дитину. А потім запропонуйте повільно випустити повітря.

Після процедури, попросіть дитину поділитися своїми відчуттями, розповісти про ситуації, в яких вона себе відчувала так само, як надута повітряна кулька, коли хотілося лопнути, перехоплювало подих.

За допомогою цієї нехитрої вправи ми показуємо дитині як можна заспокоїться в складній ситуації, як знайти рішення в обставинах, що склалися. Також ви дізнаєтеся, що турбує малюка і навчите його долати труднощі. Ну і само-собою - потренуєте дихальний апарат.

Дівчинка з кульками

 

Задути свічку

Як і попередня, гра сприяє тренуванню дихання, концентрації уваги. Розкажіть дитині як правильно потрібно задмухувати полум'я: зробити глибокий вдих носом і сильний повільний видих через рот. Переконавшись, що дитина запам'ятала інструкції, запаліть свічку і поставте її на стіл. Посадіть малюка на стілець на відстані 2 метрів від свічки. Полум'я повинно бути на рівні очей дитини. Не можна нахилятися або підходити ближче до свічки. Гра завершується, як тільки дитина зможе задути полум'я.

 

Компліменти

Діти сідають у велике коло і по черзі повинні сказати кілька приємних компліментів іншому гравцеві справа або зліва від них. При озвучуванні компліментів дитина повинна дивитися в очі своєму сусіду. А той у відповідь також повинен подякувати гравцеві. Далі черга йде за годинниковою стрілкою до наступної дитини. Іноді дітям важко відразу придумати і озвучити комплімент іншому. Тому малюкові потрібно допомагати навідними питаннями. Через таку гру дітки зможуть навчитися робити компліменти - адже це справжнє мистецтво, яке не раз допоможе в дорослому житті.

 

 

Вгадай що сталося

Перед початком гри підготуйте картинки або фотографії з життєвими ситуаціями. Наприклад, хтось читає книгу або хтось виграв змагання або хтось їде в таксі. Запропонуйте дитині розглянути одну з картинок і припустити, що відбувалося до цього моменту. Потім розповісти історію про те, що станеться далі. Чим довшою вийде історія, тим краще. Можна допомогти дитині навідними питаннями. Така гра дуже добре розвиває уяву і логічне мислення.

Людина посеред льодовиків

 

Спільна історія

Гра призначена для групи дітей. Чим більша група - тим краще. Діти сідають в коло, і ведучий (тобто ви) починаєте розповідь: "В одному царстві жив собі ...". далі всі учасники по колу продовжують спільну історію, додаючи в неї по одному реченню. Коли настане знову ваша черга, можете скорегувати сюжет історії на свій розсуд для більш захоплюючої гри, і щоб підтримати інтерес дітей. Таке завдання дуже подобатися дітям, веселить їх, а головне - тренує логіку і уяву.

2018-07-03 23:16:33
0
30

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Згода користувача і згоден з вимогами

Рекомендовані статті

Як зробити крейду самостійно вдома?

Як зробити крейду самостійно вдома?

Напередодні літа все більше часу діти проводять на вулиці. Ось відмінна ідея для створення великої і незвичайної крейди своїми руками. Навіщо робити, якщо можна крейду просто купити у нас в розділі "Все для дитячої творчості", запитаєте Ви? Процес створення крейди стане дуже пізнавальним і веселим проведенням часу для дитини. Ну і таку незвичайну крейду ви точно не знайдете в магазині) Що нам б..

2018-05-16 10:16:19
0
76
Чому в 1 рік дитина не слухається

Чому в 1 рік дитина не слухається

Так, багато матусь, на наш подив задають саме таке питання "Чому дитина не слухається в 1 рік? "Задумайтесь! В 1 рік!. Але давайте по порядку. Коли дитині рік і вона тільки починає повзати і до всього торкатися, батьки входять в так званий період «НІ» (Не бери це, не чіпай це, не лізь туди і т.д) задовго до того, ..

2018-06-07 22:39:30
0
46
10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

1. «Дякую, я не хочу» Буде чудово, якщо замість того, щоб кричати "Що це таке? Я не буду це їсти / робити!", дитина зможе спокійно сказати: "Дякую, я це не хочу". Після цієї фрази присутні легше приймуть відмову, і всі зможуть "зберегти своє обличчя".   2. «Мені це не подобається!» Надзвичайно важливо, щоб дитина якомога раніше навчилась говорити ці прості слова. Вона повинна розу..

2018-06-22 11:16:57
0
35