9 розвиваючих ігор з м'якими пазлами для дітей від 1,5 років

  • 9 розвиваючих ігор з м'якими пазлами для дітей від 1,5 років

Не чекайте, поки ваш малюк виросте достатньо подорослішає для того, щоб збирати пазли з декількох частин. Йому цікаво все, що робите ви, а вам буде цікавіше збирати картинку з 24 пазлів, ніж з 2х, чи не так? Ми пропонуємо вибирати м'які пазли для того, щоб і ви, і ваша дитина могли грати разом таким чином: ви поєднуєте потрібні пазли, ваша дитина натискає пальчиком на куточки м'якого пазла, щоб зробити з'єднання міцним.

Таким чином відбувається масаж пальчиків - а значить, тренування дрібної моторики і тренування сили пальчиків при натисканні на краї пазла.

Під час складання пазлів дорослий пояснює, що на них намальовано, показує дитині ці частини малюнка на цілому зображенні: таким чином, у дитини розвивається сприйняття частини і цілого.

Збагачення словникового запасу: На такому пазлі, який представлений на зображенні, намальовані різні домашні тварини і предмети побуту. Під час складання пазлу дорослий називає ці предмети, потім просить дитину їх показати.

Розвиток мови: дорослий показує дитині як кажуть тварини, зображені на картинці, дитина повторює. Існують також пазли з сюжетними картинками, зібравши який можна розповідати історії. Наприклад, такий м'який пазл з 6 елементів:

Історія може бути така: "Жили були Петрик і Марічка. Настав ранок, сонечко зійшло, і Марічка пішла по воду, а Петрик нагодував свиней і вигнав корову на пасовище" - історію можна придумувати самим або разом з дитиною. Батьки дітей можуть бути на роботі в селі або розповідь можна починати з того, що Марічка і Петрик приїхали на канікули до бабусі і дідуся. Попросіть дитину провести пальчиком по доріжці ("Покажи, по якій доріжці йшов Петрик / йшла Марічка") - ця вправа є частиною комплексу вправ для підготовки руки до листа.

Гра на запам'ятовування кольорів: дорослий промовляє з дитиною кольори, які є на зображенні: «Сонечко і доріжка - жовті, корова - біла з чорними плямами, свинка - рожева, листя на дереві - зелені, хмари - білі, небо - блакитне.»

Навчання рахунку: порахуйте предмети на картинці (скільки квіточок, скільки будиночків)

М'які пазли для дітей

 

Знайомство з поняттями «Більше - менше»: вибираєте на зображенні предмети, різні за величиною і просите показати дитину який менше, який більше. Якщо дитина ще не може оперувати цими поняттями сама, тоді спочатку пояснюєте.

Гра «я бачу»: дорослий називає предмет на зображенні, а дитина повинна його знайти. Таким чином, відбувається розвиток уваги і вміння концентруватися.

Один і той же пазл можна збирати протягом декількох років, починаючи з моменту, коли дорослому вдається відговорити дитину від того, щоб тягнути в рот і пережовувати частини пазлів. Спочатку дорослий збирає картинку сам, дитина допомагає, потім дитина зможе знаходити якісь частини картинки самостійно або виконувати словесну інструкцію («знайди всі шматочки, де є жовтий колір»), потім почне збирати пазли самостійно. Для самостійної збірки пазлів ми рекомендуємо купити ще набір з «бейбі-пазлів», які складаються з 2,3 і 4 частин.

Найчастіше малюків знайомлять спочатку з назвами домашніх тварин, а потім диких. Ті, хто вже знайомий з назвами домашніх тварин, можуть урізноманітнити свою гру такими м'якими пазлами з серії «Зоопарк»:

Усі діти різні, і інтерес до різних ігор і занять у них проявляється в різному віці: один почне збирати пазли в 2 роки, інший - в 3 або 4, але якщо ви надасте в розпорядження дитини пазли і зацікавите її такою грою це стане відмінним стимулом для раннього розвитку вашого дитини

19/02/2018 22:36:00
0
1265

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

12 ігор, які допоможуть дитині вивчити всі букви

12 ігор, які допоможуть дитині вивчити всі букви

Малюки вже в 1,5 - 2 роки, навіть якщо вони ще не вміють говорити, цілком здатні запам'ятати всі букви. І якщо підходити до процесу навчання без фанатизму, маскуючи навчання під гру, то малюкові стане цікаво все, що пов'язано з буквами, а потім з читанням. Пропонуємо вам 12 кращих ігор для запам'ятовування букв. Тільки майте на увазі, що спочатку потрібно вчити звуки, а не букви, (тобто не «бе»..

19.02.2018
0
1046
Гра "З якого дерева листочок"

Гра "З якого дерева листочок"

Влітку зазвичай дуже жарко і хочеться прохолоди. Також з дітлахами потрібно гуляти, частіше бути на свіжому повітрі. Дуже важко, якщо біля дому немає водоймища або річки. Зате майже в кожному місті є прохолодний парк, у якому можна так весело гуляти ;) Пропонуємо вам прогулянку парком з користю для себе і малюка. Запропонуйте дитині гру "З якого дерева листочок?". Суть гри дуже проста..

19.02.2018
0
3371
9 методів подавити творче мислення у дитини

9 методів подавити творче мислення у дитини

Абсолютно кожна дитина з народження має творче мислення. Його можна або розвивати, або пригнічувати, третього не дано. Ми розберемо 9 помилок батьків, які пригнічують творчі пориви дітей:   Поганий особистий приклад батьків Якщо батьки пасивно ставляться до життя, ні до чого не прагнуть - це автоматично підсвідомо вбирає дитина. І не важливо, що саме ви говорите малюкові, в..

20.02.2018
0
1165
Безпека дітей: 22 поради

Безпека дітей: 22 поради

Наш представник був запрошений на одні цікаві збори батьків на тему безпеки дітей початкової школи. Сьогодні є багато різних "страшилок", якими лякають батьків. Одні серйозно до них відносяться, інші кажуть "придумали", "фігня", "Просто ненормальні батьки у всю цю нісенітницю вірять." Ми вважаємо, що безпекою дітей нехтувати не можна, тому поспішаємо поділитися порадами, які в..

20.02.2018
0
1201