8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

  • 8 вправ для розвитку емоційного інтелекту

У мене інша думка

Суть вправи – запитувати у дитини про її вподобання. У таку гру рекомендуємо грати з компанією дітей, а не один на один. Дітлахів потрібно розділити по парам, де один запитує, а другий - відповідає.

Наприклад, одна дитина запитує: «Який мультфільм ти дивився нещодавно?» (Читав книгу і т.п.). Інший, наприклад, відповідає: «Чудесна подорож Нільса з дикими гусами». Тоді перший повинен відповісти: "Я не згоден з тобою, це не цікавий мультфільм, даремно ти його дивився!". Завдання дитини, котра дивилася мультфільм – обґрунтувати, що мультфільм цікавий, корисний і його просто необхідно переглянути. Потім учасники міняються ролями.

В цілому, питання можуть стосуватися найрізноманітніших уподобань дитини. В ігровій формі діти вчаться логічно міркувати і відстоювати свою точку зору.

 

Веселе завдання

Гра розрахована на велику компанію дітей. Хтось один призначається ведучим, ним може стати і дорослий. Кожна дитина повинна придумати витіювате завдання для ведучого: поприсідати на одній нозі, прокукурікати, розповісти віршик і т.п. Ніяких обмежень не ставиться. Після того, як всі діти визначатися з "веселим завданням" для ведучого, і він зафіксує їх, дітям оголошують "справжні" правила гри: кожна дитина буде самостійно виконувати своє власне завдання! А той, хто намагався "познущатися" над ведучим, сам потрапляє в свою ж "вириту яму". Така гра дозволить навчити дитину з серйозністю і відповідальністю ставитися до ролі лідера в команді.

Дочка з татом бавляться

Неймовірна розповідь

Гра прекрасно тренує логіку, розвиває фантазію і уяву. Перед початком гри дитині необхідно озвучити десять логічно не зв'язаних слів, наприклад: вітер, метал, килим, гора, звук, пустеля, шоколад, робот, папір, ліки. Після цього запропонувати маленькому гравцеві придумати розповідь, де ці слова будуть з'єднані в єдиний логічний ланцюжок.

Ви будете приємно здивовані, на скільки багатогранна дитяча фантазія!

 

Як повітряна куля

Ця гра навчить дитину правильно дихати, вміти знаходити вихід зі складної ситуації, справлятися з емоціями. А вам, як батькам - глибше зрозуміти свою дитину.

Запропонуйте малюкові надути повітряну кульку. Далі, попросіть повільно випустити повітря з кулі назад "в себе ", не розмикаючи губи. Неначе тепер кулька надуває дитину. А потім запропонуйте повільно випустити повітря.

Після процедури, попросіть дитину поділитися своїми відчуттями, розповісти про ситуації, в яких вона себе відчувала так само, як надута повітряна кулька, коли хотілося лопнути, перехоплювало подих.

За допомогою цієї нехитрої вправи ми показуємо дитині як можна заспокоїться в складній ситуації, як знайти рішення в обставинах, що склалися. Також ви дізнаєтеся, що турбує малюка і навчите його долати труднощі. Ну і само-собою - потренуєте дихальний апарат.

Дівчинка з кульками

 

Задути свічку

Як і попередня, гра сприяє тренуванню дихання, концентрації уваги. Розкажіть дитині як правильно потрібно задмухувати полум'я: зробити глибокий вдих носом і сильний повільний видих через рот. Переконавшись, що дитина запам'ятала інструкції, запаліть свічку і поставте її на стіл. Посадіть малюка на стілець на відстані 2 метрів від свічки. Полум'я повинно бути на рівні очей дитини. Не можна нахилятися або підходити ближче до свічки. Гра завершується, як тільки дитина зможе задути полум'я.

 

Компліменти

Діти сідають у велике коло і по черзі повинні сказати кілька приємних компліментів іншому гравцеві справа або зліва від них. При озвучуванні компліментів дитина повинна дивитися в очі своєму сусіду. А той у відповідь також повинен подякувати гравцеві. Далі черга йде за годинниковою стрілкою до наступної дитини. Іноді дітям важко відразу придумати і озвучити комплімент іншому. Тому малюкові потрібно допомагати навідними питаннями. Через таку гру дітки зможуть навчитися робити компліменти - адже це справжнє мистецтво, яке не раз допоможе в дорослому житті.

 

 

Вгадай що сталося

Перед початком гри підготуйте картинки або фотографії з життєвими ситуаціями. Наприклад, хтось читає книгу або хтось виграв змагання або хтось їде в таксі. Запропонуйте дитині розглянути одну з картинок і припустити, що відбувалося до цього моменту. Потім розповісти історію про те, що станеться далі. Чим довшою вийде історія, тим краще. Можна допомогти дитині навідними питаннями. Така гра дуже добре розвиває уяву і логічне мислення.

Людина посеред льодовиків

 

Спільна історія

Гра призначена для групи дітей. Чим більша група - тим краще. Діти сідають в коло, і ведучий (тобто ви) починаєте розповідь: "В одному царстві жив собі ...". далі всі учасники по колу продовжують спільну історію, додаючи в неї по одному реченню. Коли настане знову ваша черга, можете скорегувати сюжет історії на свій розсуд для більш захоплюючої гри, і щоб підтримати інтерес дітей. Таке завдання дуже подобатися дітям, веселить їх, а головне - тренує логіку і уяву.

03/07/2018 23:16:33
0
899

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як зробити крейду самостійно вдома?

Як зробити крейду самостійно вдома?

Напередодні літа все більше часу діти проводять на вулиці. Ось відмінна ідея для створення великої і незвичайної крейди своїми руками. Навіщо робити, якщо можна крейду просто купити у нас в розділі "Все для дитячої творчості", запитаєте Ви? Процес створення крейди стане дуже пізнавальним і веселим проведенням часу для дитини. Ну і таку незвичайну крейду ви точно не знайдете в магазині) Що нам б..

16.05.2018
0
1134
Чому в 1 рік дитина не слухається

Чому в 1 рік дитина не слухається

Так, багато матусь, на наш подив задають саме таке питання "Чому дитина не слухається в 1 рік? "Задумайтесь! В 1 рік!. Але давайте по порядку. Коли дитині рік і вона тільки починає повзати і до всього торкатися, батьки входять в так званий період «НІ» (Не бери це, не чіпай це, не лізь туди і т.д) задовго до того, ..

07.06.2018
0
1055
10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

10 мовних зворотів, яким необхідно навчити дитину

1. «Дякую, я не хочу» Буде чудово, якщо замість того, щоб кричати "Що це таке? Я не буду це їсти / робити!", дитина зможе спокійно сказати: "Дякую, я це не хочу". Після цієї фрази присутні легше приймуть відмову, і всі зможуть "зберегти своє обличчя".   2. «Мені це не подобається!» Надзвичайно важливо, щоб дитина якомога раніше навчилась говорити ці прості слова. Вона повинна розу..

22.06.2018
0
799
Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Інструкція з виживання в конфліктах братів і сестер

Автор - К. Делл`Антоніа, творець книги «Як бути щасливими батьками», вихід якої запланований на серпень 2018 року. Дана стаття є уривком її майбутньої роботи, яка опублікована в рамках її  ж колонки в одному журналі англійською мовою.         Сіблінги - (від англ. Siblings) - це рідні брати і сестри, у яких спільні батьки...

02.08.2018
0
953
Як підготувати дитину до школи?

Як підготувати дитину до школи?

Життя дитини змінюється відразу ж 1 вересня. Незважаючи на святковість події, для першокласника зміни НЕ завжди виявляються приємними. Різка зміна образу життя, нове оточення викликає стрес. Навіть якщо дитина прагне до знань, вона може бути НЕ готовою їх отримувати.   Напередодні Дня знань За кілька тижнів до початку навчального року батькам варто подбати про поступову зміну образу ..

10.08.2018
0
894
Як вибрати дитячий садок?

Як вибрати дитячий садок?

Рано чи пізно більшість батьків стикаються з питанням "Як вибрати дитячий садочок", і необхідністю віддати свою дитину туди. Причина проста - приходить час виходити на роботу. Дуже часто не стоїть вибір "віддавати чи ні", а тільки підбір самої установи. Іноді, все ж, в сім'ї є можливість не водити малюка в дитячий садок, тому що бабусі чи дідусі готові доглянути за ним, поки батьки на роботі. Тако..

17.08.2018
0
1265